Trwa ładowanie...
IAR

Nowe barwy policji - radiowozy będą teraz srebrne

Policyjne radiowozy będą w kolorze srebrnym, a nie jak dotąd niebiesko-białe. Już za rok co drugi radiowóz będzie miał nowe policyjne barwy.
Share
Nowe barwy policji - radiowozy będą teraz srebrne
dt40o7t

- To idealny moment, aby zmienić kolorystykę pojazdów oznakowanych - mówi nadkom. Tomasz Kowalczyk, p.o. zastępcy dyrektora Biura Logistyki Policji KGP. - W 2008 r. prawdopodobnie przeprowadzimy wymianę umundurowania oraz spodziewamy się pierwszej partii nowych pojazdów w policji, gdyż w tym roku ma być rozstrzygnięty przetarg.

Jak zapewnia Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji, nowy wygląd spowoduje, że radiowozy będą bardziej charakterystyczne i lepiej rozpoznawane. Radiowozy będą srebrne z elementami odblaskowymi w kolorze niebieskim i białym, które będą doklejone na tych autach. Dzięki tym trwałym, foliowym elementom radiowozy będą widoczne z bardzo daleka.

Zdaniem policjantów nowy wygląd radiowozów spowoduje, że nie będzie można ich pomylić z samochodami firm ochrony czy straży miejskiej. Dziś często stylistyka aut ochrony nawiązuje do policyjnych radiowozów, na przykład poprzez drzwi w kolorze białym. Nowe samochody policji mają się wyraźnie odróżniać od innych aut.

dt40o7t

W latach 2007-2008 do policji trafi 6 tysięcy nowych radiowozów, co oznacza, że za niespełna dwa lata co drugi radiowóz będzie miał nowy wygląd.

Dotychczas użytkowane radiowozy nie będą przemalowywane. Zmiana barw dotyczyć będzie tylko nowych aut, które od razu zostaną zamówione w kolorze srebrnym. Samochody będą oznakowane pasem folii barwy niebieskiej, odblaskowej, z dodatkowymi prostokątnymi elementami białej folii odblaskowej, umieszczonymi na górnej i dolnej krawędzi pasa. Odblaskowy napis policja barwy białej będzie widniał po obu stronach pojazdu na niebieskim pasie wyróżniającym. Podobnie na pokrywie silnika oraz z tyłu. Wprowadzenie folii odblaskowej spowoduje, że radiowozy będą lepiej widoczne, zwłaszcza nocą.

Policję czeka też rewolucja w umundurowaniu. Nowe mundury mają być wygodniejsze i w modniejszym kroju. Nie będą też wreszcie przypominać mundurów Milicji Obywatelskiej.

dt40o7t

Podziel się opinią

Share
dt40o7t
dt40o7t
Więcej tematów