Trwa ładowanie...
d27im3j

Nowa Zelandia: cybernetyczny wyścig o nazwę

Nowozelandzkie firmy powinny zarejestrować swoje nazwy w dwóch nowo wprowadzanych domenach (.biz i .info), nim zostaną one przejęte przez "cybernetycznych dzikich lokatorów" - radzi kancelaria prawna A.J. Park, zajmująca się prawami własności intelektualnej.

Share
d27im3j

Zdaniem prawników, właściciele nazw handlowych mają dosyć krótki czas na zastrzeżenie nowych adresów, nim prawa do rejestracji zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym, w tym potencjalnym "dzikim lokatorom".

"Cybernetyczni dzicy lokatorzy" rejestrują swoje strony pod nazwami istniejących firm, co powoduje, że przedsiębiorstwa te - jeśli chcą pojawić się w sieci pod własną nazwą - muszą wykupywać te adresy, niejednokrotnie za grube pieniądze.

Prawo nie nakłada żadnych ograniczeń, które ukróciłyby ten proceder. Przedsiębiorcy mogą jednak zgłosić własne prawa do nazwy, nim rozpocznie się publiczna rejestracja w domenach.

Nowe domeny, które mają ruszyć 1 października br., zostały utworzone ze względu na brak "miejsca" w najbardziej popularnej domenie .com. (ajg)

d27im3j

Podziel się opinią

Share
d27im3j
d27im3j
Więcej tematów