WP

Nowa wichura zbliża się do Polski. Ostrzeżenia IMGW

Słońce i wiosenne temperatury odeszły razem z weekendem. Będzie chłodniej, a co gorsza: znów nadciągają wichury. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla północno-zachodniej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najsilniej - w porywach do 80 km/h - wiać będzie nad samym morzem
Najsilniej - w porywach do 80 km/h - wiać będzie nad samym morzem (Twitter.com/ventusky.com/screen)
WP

Już w nocy nad Polskę ponownie zaczął oddziaływać niż znad Skandynawii - tym razem o nazwie "Igor". Z północnego zachodu nasuwają się kolejne fronty atmosferyczne. To one przynoszą chmury i deszcz. W górach spodziewane są także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Będzie także chłodniej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz dla północnych części województw wielkopolskiego i lubuskiego. Wiatr w tych regionach w porywach może osiągać prędkość 80 km/h. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 18 w poniedziałek.

Na Bałtyku panuje sztorm do 8 Bft. W głębi lądu porywy mogą przekraczać 50 km/h - podają w ostrzeżeniu dla Wirtualnej Polski synoptycy Biura Prognoz Cumulus.

WP
Cumulus/WP
Podziel się

Przed południem jedna strefa frontowa oddziaływać będzie na południu i wschodzie kraju, a po południu kolejny front atmosferyczny zacznie oddziaływać na północy i zachodzie Polski. Za strefami frontowymi napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W ciągu dnia termometry wskażą od 6-8 st. C na północy do 9-10 st. C w pozostałych regionach. Chłodniej będzie na Podkarpaciu, Podhalu i Podbeskidziu, gdzie termometry pokażą 3-5 st. C.

twitter.com/wetterepate.de/screen
Podziel się
WP

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

W środę astronomiczna wiosna

Zdaniem ekspertów z biura Cumulus aura z przewagą chmur i opadami deszczu dominować będzie przez cały nadchodzący tydzień. Od środy zacznie się jednak robić coraz cieplej. Temperatura średnio wahać się będzie w przedziale od 4 do 10 kreski, a w piątek i w niedzielę na zachodzie i południu kraju może nawet dobić do 16-17 st. C.

Przypomnijmy: w środę (20.03) o godzinie 22.58 rozpocznie się astronomiczna wiosna.

WP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Prof. Lew Starowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu ws. karty LGBT+

WP
WP
WP