Trwa ładowanie...

Nowa odmiana koronawirusa. Odkryto ją we Włoszech

We Włoszech zdiagnozowano nową odmianę koronawirusa. Nazwano ją wariantem z Bagnacavallo - miejscowości liczącej ponad tysiąc lat. Naukowcy twierdzą, że mutacja nie jest groźniejsza od pierwotnej wersji.
Share
Nowa odmiana koronawirusa. Odkryto ją we Włoszech
Nowa odmiana koronawirusa. Odkryto ją we WłoszechŹródło: Getty Images, Fot: Stefano Mazzola
d4ds0ar

Do odkrycia wariantu z Bagnacavallo doszło w laboratorium w miejscowości Pievesestina. Analizowane są tam odmiany z pobliskich prowincji. Ze wstępnych badań ekspertów wynika, że jest ona bardzo podobna do pierwszego wersji koronawirusa.

- Mutacja genu nie jest bardziej groźna, ale interesująca z dwóch powodów; po pierwsze dlatego, że dowodzi, jak częste są zmiany genomu wirusa. Poza tym jest to modyfikacja DNA innego wariantu, tego angielskiego - powiedział szef wydziału wirusologii w regionalnej służbie zdrowia Vittorio Sambri.

Zaznaczył, że aktualnie we Włoszech dominującą odmianą SARS-CoV-2 jest wariant brytyjski.- To zatem normalne, że mutuje - dodał Sambri.

d4ds0ar

Zobacz też: Luzowanie obostrzeń. Ekspert ocenia ruch rządu

Ze statystyk posiadanych przez włoski Instytut Służby Zdrowia wariant brytyjski stanowi 91 proc. nowych zakażeń w kraju.

Włochy wyślą dzieci do szkoły w wakacje? Jest pomysł

Włoskie ministerstwo oświaty przedstawiło projekt specjalnego programu edukacyjnego "Lato w Szkole", który miałby dotyczyć dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Zakłada on, by tegoroczne wakacje uczniowie spędzili w szkole - donosi dziennik "Corriere della Sera".

d4ds0ar

Według założeń programu dzieci miałyby uprawiać sport, uczyć się języków obcych oraz mieć uzupełniające lekcje z najważniejszych przedmiotów. Zajęcia miałyby być dobrowolne i odbywać się w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Celem lekcji ma być "pomoc uczniom po trudnym okresie spędzonym na nauce zdalnej bez codziennego kontaktów z rówieśnikami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ds0ar

Podziel się opinią

Share
d4ds0ar
d4ds0ar
Więcej tematów