Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Nowa obora w 30 dni?! Czy to możliwe?

Postawienie nowej hali magazynowej, obory, wiaty na maszyny rolnicze, czy chłodni to spore wyzwanie nawet dla osób mających za sobą budowę, czy remont domu lub mieszkania. Co zrobić, gdy okoliczności zmuszają do maksymalnego przyspieszenia czasu realizacji inwestycji? Czy można wyliczyć, ile będzie trwało postawienie nowej obory, a potem po prostu sprawnie i bez opóźnień wznieść całą konstrukcję? Sprawdźmy.

Share
Nowa obora w 30 dni?! Czy to możliwe?
Źródło: Materiały prasowe
d4fr3t8

Okazuje się, że przy wsparciu właściwego partnera nawet najbardziej skomplikowane projekty mogą być realizowane szybko i bezproblemowo. Widać to np. na przykładzie stalowych hal, które ze względu na swoją technologię – zimnowalcowana gładka stal wysokiej jakości - mają szerokie zastosowanie.

Jak to działa?

Wszystkie nasze hale powstają ekspresowo, ponieważ korzystamy z systemu konstrukcji z prefabrykowanych elementów. W ofercie firmy jest 10 różnych standardowych hal, dla których wykonano już wszystkie niezbędne obliczenia konstrukcyjne. Poszczególne elementy są idealnie spasowane, więc stawianie takiej hali przebiega błyskawicznie i nie wymaga angażowania licznego zespołu do samego wznoszenia konstrukcji. Dwaj montażyści, lekki dźwig i ciężarówka są w stanie szybko i bez przestojów postawić całą halę - mówi Sebastian Jaskuła z firmy Frisomat.

d4fr3t8

Dodatkową zaletą systemu jest możliwość szybkiej rozbudowy każdej hali w dowolnym czasie, czy modyfikacji projektów. Przypomina to nieco zabawę klockami Lego, gdzie z gotowych elementów można tworzyć dowolne konstrukcje. Oznacza to, że bez problemu można dobrać odpowiedni rozmiar hali do własnych potrzeb. Zakres zastosowań hal stalowych jest bardzo szeroki. Realizacje obejmują szeroką rozpiętość zleceń: od małych hal na magazyny aż po duże, zadaszone przestrzenie np.: na maszyny rolnicze. Te konstrukcje z powodzeniem sprawdzają się też w hodowli zwierząt. Plusy takiego rozwiązania to szybka realizacja inwestycji, możliwość doposażenia hali o dodatkowe elementy uwzględniające specyfikę gospodarstwa np.: podjazd czy rampę do rozładunku. Wnętrza są łatwe do utrzymania w czystości, odporne na wilgoć, dobrze się wentylują i zapewniają optymalne warunki do życia zwierzętom. Taka obora jest pokrywana warstwą cynku, więc nie koroduje i jest odporna na warunki atmosferyczne. Poza tym jest też możliwość jej
dodatkowego obudowania z zewnątrz blachą lub płytą warstwową.

Jak to sfinansować?

Z pomocą rolnikom, który zamierzają poprzez postawienie nowej obory zmodernizować swoje gospodarstwo przychodzi Unia Europejska, a konkretnie instrumenty związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-20120, z których Polska otrzyma łącznie 82, 5 mld euro. Pieniądze te trafią w dużej mierze do sektora wiejskiego i będą mogły być przeznaczone m.in.: właśnie na modernizację gospodarstw rolnych, pod warunkiem wykazania dodatkowych kosztów inwestycyjnych np.: na zakup urządzeń czy maszyn.

Jak zacząć?

Pierwszy krok to oczywiście rozmowa w producentem, który oceni na ile nasz wybór jest najbardziej adekwatny do potrzeb. Wprawdzie hale są kompletne i w wersji standardowej są oddawane do użytku w pełni wyposażone, to na początku warto też określić ewentualne dodatkowe elementy wyposażenia. Ułatwi to wycenę i określenie czasu niezbędnego na wzniesienie nowej obory. Producent z pewnością przekaże też informacje o niezbędnych zezwoleniach i konieczności przygotowania podłoża. Te aspekty są często pomijane przez klientów, a mają wpływ na długość realizacji inwestycji, bo np.: bez zezwolenia nie można rozpocząć stawiania hali a wydanie takiego dokumentu przebiega zgodnie z określonym trybem administracyjnym. W drugiej kolejności można rozpocząć poszukiwania firmy doradczej, która pomoże w pozyskaniu środków pomocowych.

Doświadczenia wielu dużych firm i indywidualnych inwestorów pokazują, że stawianie nowej obory, czy innej hali to inwestycja, której nie należy się bać. Sprawdzony system gotowych konstrukcji, doświadczony zespół konstruktorów i montażystów gwarantują budowę bez zakłóceń i opóźnień. Tu zależność jest prosta i warto sobie tę zasadę wziąć do serca. Komu zależy na sprawnej i szybkiej inwestycji, ten korzysta z renomowanych i znanych firm. Stara zasada, że czas to pieniądz sprawdza się nie tylko w przypadku wznoszenia nowej obory.

d4fr3t8

Podziel się opinią

Share
d4fr3t8
d4fr3t8
Więcej tematów