Trwa ładowanie...
d41g3bq

Nowa jednostka w polskiej armii. Powstaną wojska obrony cyberprzestrzeni

Decyzję zatwierdzającą uformowanie nowej formacji podpisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wojska obrony cyberprzestrzeni mają rozpocząć służbę najpóźniej w 2024 roku.
Share
Szef MON Mariusz Błaszczak
Szef MON Mariusz BłaszczakŹródło: PAP
d41g3bq

- Dowództwo wojsk obrony cyberprzestrzeni powstanie do roku 2022, a skończymy formowanie tych wojsk w roku 2024. Do tego czasu zakładamy, że będziemy dysponowali przeszło 2000 absolwentów kierunków związanych z cyberbezpieczeństwem, będziemy mieć kadry do tego, żeby żołnierze służyli właśnie w ten sposób, żeby zapewnić bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni - zapowiedział szef MON w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W Zegrzu i Toruniu mają od 1 października funkcjonować szkoły podoficerskie SONDA, kształcące kandydatów na podoficerów w specjalnościach łączność i informatyka, a także podoficerów WOT. Przypominał także decyzje dotyczące konsolidacji instytucji zajmujących się w wojsku cyberbezpieczeństwem. Wspomniał również o powołaniu liceum informatycznego przy WAT, które wspólnie z uczelniami wyższymi ma przygotowywać przyszłe kadry nowej formacji.

d41g3bq

- Okrzepło Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to instytucja, która stanowi trzon wojsk obrony cyberprzestrzeni. Dbamy o to, żeby młodzi ludzie, którzy wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim, mieli szanse, żeby służyć w wojskach obrony cyberprzestrzeni - oświadczył.

Zobacz także: Pawłowicz odchodzi z polityki. Sikorski żałuje, że nie wykluczył jej z obrad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41g3bq

Podziel się opinią

Share
d41g3bq
d41g3bq
Więcej tematów