Trwa ładowanie...

Nowa jednostka w polskiej armii. Powstaną wojska obrony cyberprzestrzeni

Decyzję zatwierdzającą uformowanie nowej formacji podpisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wojska obrony cyberprzestrzeni mają rozpocząć służbę najpóźniej w 2024 roku.

Nowa jednostka w polskiej armii. Powstaną wojska obrony cyberprzestrzeniŹródło: PAP
d2rg802
d2rg802

- Dowództwo wojsk obrony cyberprzestrzeni powstanie do roku 2022, a skończymy formowanie tych wojsk w roku 2024. Do tego czasu zakładamy, że będziemy dysponowali przeszło 2000 absolwentów kierunków związanych z cyberbezpieczeństwem, będziemy mieć kadry do tego, żeby żołnierze służyli właśnie w ten sposób, żeby zapewnić bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni - zapowiedział szef MON w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W Zegrzu i Toruniu mają od 1 października funkcjonować szkoły podoficerskie SONDA, kształcące kandydatów na podoficerów w specjalnościach łączność i informatyka, a także podoficerów WOT. Przypominał także decyzje dotyczące konsolidacji instytucji zajmujących się w wojsku cyberbezpieczeństwem. Wspomniał również o powołaniu liceum informatycznego przy WAT, które wspólnie z uczelniami wyższymi ma przygotowywać przyszłe kadry nowej formacji.

- Okrzepło Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to instytucja, która stanowi trzon wojsk obrony cyberprzestrzeni. Dbamy o to, żeby młodzi ludzie, którzy wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim, mieli szanse, żeby służyć w wojskach obrony cyberprzestrzeni - oświadczył.

Zobacz także: Pawłowicz odchodzi z polityki. Sikorski żałuje, że nie wykluczył jej z obrad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rg802
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rg802
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj