Trwa ładowanie...

Chrystus ze Świebodzina niezagrożony. Ale Brazylijczycy prześcigną samych siebie

W mieście Encantado na południu Brazylii powstaje nowa figura Chrystusa. Gigantyczny pomnik ma być wyższy od tego w Rio de Janeiro aż o 5 metrów. Jednak i tak wciąż będzie mniejszy od Chrystusa ze Świebodzina.

Share
Figura Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro
Figura Chrystusa Zbawiciela w Rio de JaneiroŹródło: PAP/EPA, Fot: Antonio Lacerda
d4dsqsj

W brazylijskim mieście Encantado na południu kraju powstaje nowy, gigantyczny posąg Chrystusa Protektora, który wysokością przerośnie słynnego już na całym świecie Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

Chrystus Protektor w Encantado będzie mierzył aż 43 m wysokości co znaczy, że w porównaniu do Chrystusa w Rio, który ma "tylko" 38 metrów będzie zdecydowanie wyższy. Wewnątrz figury będzie winda, która poprowadzi turystów do punktu widokowego znajdującego się na wysokości ok. 40 metrów.

d4dsqsj

Prace trwają

Budowa posągu ruszyła w 2019 r. z inicjatywy jednego z lokalnych polityków, który niestety zmarł w marcu br. na skutek zakażenia COVID-19. Nowy Chrystus swoją sylwetką będzie przypominać stojącego z szeroko rozwartymi ramionami Chrystusa w Rio.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa podają, że realizowana budowa, której łączny koszt wyniesie ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem bieżącego roku. Całość projektu finansowana jest z indywidualnych dotacji osób prywatnych i firm.

Polski Chrystus nadal większy

Nowy brazylijski Jezus nie będzie najwyższy na świecie. Wyższy od niego jest chociażby nasz polski Chrystus ze Świebodzina, który wraz z podstawą mierzy aż 52,5 metra, czyli podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

d4dsqsj

Źródło: PAP

Andrzej Duda i niepodłączony telefon. Adam Bielan odpiera atak. Oberwał Donald Tusk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dsqsj

Podziel się opinią

Share
d4dsqsj
d4dsqsj
Więcej tematów