Trwa ładowanie...

Nocny wybuch gazu na Jeżycach w Poznaniu. To mogła być próba samobójstwa?

W nocy w bloku przy ul. Drzymały w Poznaniu wybuchł gaz. Ze wstępnych ocen strażaków wynika, że prawdopodobnie jeden z mieszkańców próbował popełnić samobójstwo.

Share
Nocny wybuch gazu na Jeżycach w Poznaniu. To mogła być próba samobójstwa?
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d9bp53v

Do eksplozji doszło około godz. 2.30 w budynku wielorodzinnym przy ul. Drzymały 8 na poznańskich Jeżycach.

- Do rozszczelnienia gazu i wybuchu doszło na drugim piętrze. Zostały ranne trzy osoby – dwie dorosłe oraz dziecko. W sumie z budynku ewakuowano dziewięć osób – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Kucierski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Poznaniu.

Trwa wyjaśnianie przyczyn wybuchu, ale jak mówi Kucierski, prawdopodobnie do rozszczelnienia gazu mógł doprowadzić jeden z mieszkańców, który usiłował w ten sposób popełnić samobójstwo. W oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta potwierdzono jedynie, że w mieszkaniu doszło do odłączenia instalacji gazowej od kuchenki.

d9bp53v

Budynek skontrolował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który potwierdził, że doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku. W wyniku wybuchu uszkodzone zostały także okna, nie tylko w budynku przy ul. Drzymały 8, ale także w domach po drugiej stronie ulicy.

"Zdaniem komisji połowa budynku będzie wymagała kompleksowego remontu. Do mieszkań w drugiej części domu najemcy będą mogli powrócić" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Mieszkańcom uszkodzonej części budynku miasto zapewni lokale zastępcze do czasu zakończenia remontu.

Z ostatnich informacji wynika, że 4-letni chłopiec, który ucierpiał w wybuchu, wyszedł już ze szpitala. 63 –letni mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dziś opuści szpital. Najpoważniejszy jest stan 23- latka, który jest pod opieką lekarzy.

Według informacji przekazanych przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przegląd gazowy zaworu głównego w budynku wykonano 5 kwietnia 2014 r. W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, przegląd instalacji gazowej został przeprowadzony 13 maja 2014 r.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d9bp53v

Podziel się opinią

Share
d9bp53v
d9bp53v
Więcej tematów