Trwa ładowanie...
d3anp1a

Nocna akcja ratowników w Tatrach. Rano wydobyli z jaskini kobietę

Ponad 12 godzin trwała nocna akcja ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w jaskini Ptasiej w masywie Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich. Ratownicy w czwartek rano wydobyli z jaskini kobietę, która złamała nogę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa w Tatrach
Akcja ratunkowa w Tatrach (East News)
d3anp1a

- Wypadkowi w jaskini uległa kobieta, złamała nogę. Wędrowała w grupie trzech grotołazów, którzy powiadomili telefonicznie ratowników - powiedział Marcin Witek ratownik dyżurny TOPR.

Do wypadku doszło przed godziną 19 w środę.

Jaskinia nie dla wszystkich

W akcji wzięło udział blisko 30 ratowników TOPR. Jaskinia Ptasia jest zamknięta dla zwykłych zwiedzających. Mogą ją eksplorować tylko doświadczeni grotołazi posiadający stosowne uprawnienia.

d3anp1a

- Poszkodowana była wyciągana na noszach do otworu jaskini i później była opuszczana skalną ścianą przy pomocy technik alpinistycznych na noszach - relacjonował Witek.

Jak powiedział, akcje ratownicze w jaskiniach zazwyczaj są trudne i skomplikowane. Dodatkowym utrudnieniem nocnej akcji był padający deszcz i wdzierająca się do jaskini woda. Ponadto w wyższych partiach górach padał deszcz ze śniegiem i śnieg.

d3anp1a

Podziel się opinią

Share

d3anp1a

d3anp1a
Więcej tematów