Trwa ładowanie...

Noc Muzeów w Poznaniu już w sobotę. Mnóstwo atrakcji dla zwiedzających

• 21 maja w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów
• W sobotnią noc poznaniacy będą mogli za darmo zwiedzić blisko 40 muzeów, galerii, wystaw i siedzib różnych instytucji i organizacji
• Oprócz obiektów muzealnych można będzie zwiedzać m.in. Inea Stadion, a także zakład produkcyjny Volkswagena i browar Lecha

Share
Noc Muzeów w Poznaniu już w sobotę. Mnóstwo atrakcji dla zwiedzającychŹródło: Urząd Miasta Poznania
dnoql8b

Noc Muzeów przyjęła się w Polsce na dobre. Raz w roku w wielu polskich miastach muzea, galerie i inne miejsca są czynne w weekendową noc, a na dodatek wstęp do nich jest bezpłatny.

W tym roku część miast Noc Muzeów zorganizowała już w miniony weekend. W Poznaniu impreza odbędzie się jednak w sobotę, 21 maja i weźmie w niej udział blisko 40 muzeów, galerii i innych miejsc z Poznania i okolic. Tego dnia instytucje kulturalne zapewniają nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również przygotowują bogatą i różnorodną ofertę imprez towarzyszących, które uatrakcyjnią program wydarzeń planowanych specjalnie na ten wieczór.

W tym roku w Poznaniu planowanych jest w sumie ponad 100 wydarzeń. Jak zawsze jedną z głównych atrakcji jest zwiedzanie Muzeum Narodowego. W tym roku będzie można tu zobaczyć m.in. wystawę „Imagines Medii Levi” przygotowaną z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, która prezentuje dorobek polskiej sztuki epoki średniowiecza. O godzinie 20 odbędzie się tu także spotkanie przy obrazach z Galerii Sztuki Polskiej zatytułowane "Pro publico bono. Obrazy z kolekcji Seweryna Mielżyńskiego", które ma przybliżyć sylwetkę kolekcjonera, malarza, filantropa i patrioty.

dnoql8b

Rezerwat archeologiczny Genius Loci przygotował dla dzieci i młodzieży warsztaty "Styliści w grodzie Mieszka I, czyli jak wyglądali ludzie 1000 lat temu?". Odbędą się w godzinach od 11 do 13. Natomiast wieczorem o godz. 21 przewidziano wykład dr Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej pt. "Z kości wyczytane...". Wiele osób może zainteresować zaplanowany na godz. 22 przemarsz z pochodniami sprzed rezerwatu na Śródkę, gdzie będą czekać archeolodzy – odkrywcy cmentarzyska na Śródce, na którym chowano mieszkańców poznańskiego grodu.

W Muzeum Historii Miasta Poznania w ratuszu będzie można oglądać wystawę "Rok 1966. Oficjalnie i zwyczajnie" zawierającą zbiór zdjęć dotyczących obchodów 1000-lecia państwa polskiego.

W tym roku przypada nie tylko 1050. rocznica Chrztu Polski, ale także 60. rocznica Poznańskiego Czerwca. Właśnie temu tematowi będzie poświęcona wystawa fotografii w siedzibie poznańskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Tradycyjnie Centrum Kultury Zamek przygotowało wiele spotkań i wycieczek z przewodnikami. Cały czas można tu też podziwiać wystawę "Grand Press Photo", czyli zdjęcia nagrodzone w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej na świecie.

dnoql8b

Podczas Nocy Muzeów będzie można też zwiedzić zakłady Volkswagena, Inea Stadion, a także browar Lecha. Na nietypową wystawę zaprasza też Cafe Przymiarka na poznańskim Łazarzu, gdzie będzie można zobaczyć wystawę zatytułowaną „Muzeum Kiczu Religijnego”.

Szczegółowy program tegorocznej Nocy Muzeów dostępny jest na stronie: www.nocmuzeow.poznan.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dnoql8b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnoql8b
Więcej tematów