Trwa ładowanie...

Nobel dla Olgi Tokarczuk. Donald Tusk gratuluje i wbija szpilę

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk - polska pisarka została uhonorowana za rok 2018. Nietypowe gratulacje złożył Tokarczuk Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wbił jednocześnie szpilę ministrowi kultury i Piotrowi Glińskiemu.

Share
Nobel dla Olgi Tokarczuk. Donald Tusk gratuluje i wbija szpilę
Źródło: Instagram.com, fot: Instagram/Tusk
d2j2uak

Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Szef Rady Europejskiej zapewnił na Twitterze, że będzie się chwalił w Brukseli laurem, który otrzymała polska pisarka.

Tusk poczynił też aluzję w kierunku ministra kultury. Piotr Gliński w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nigdy nie doczytał żadnej z książek Tokarczuk. Szef Rady Europejskiej zdradził z kolei, że jest jej wiernym czytelnikiem, "który przeczytał wszystko, od początku do końca".

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację

Piotr Gliński jako pierwszy przedstawiciel rządu pogratulował Oldze Tokarczuk. Minister kultury złożył też niecodzienną deklarację. Obiecał, że powróci do niedokończonych wcześniej lektur noblistki.

Gliński złożył deklarację na antenie TVP Info. Dopytany przez dziennikarkę, czy wcześniej nie starczyło mu czasu na czytanie książek Tokarczuk, odparł: - Nie wchodźmy w szczegóły.

d2j2uak

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński połączeni dzięki dziełu pisarki

Donald Tusk to nie jedyny fan twórczości Olgi Tokarczuk. Dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski przypomniał wywiad, w którym Jarosław Kaczyński mówił o "Księgach Jakubowych".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j2uak

Podziel się opinią

Share
d2j2uak
d2j2uak
Więcej tematów