Trwa ładowanie...
d37o56i

Nobel dla Olgi Tokarczuk. Donald Tusk gratuluje i wbija szpilę

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk - polska pisarka została uhonorowana za rok 2018. Nietypowe gratulacje złożył Tokarczuk Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej wbił jednocześnie szpilę ministrowi kultury i Piotrowi Glińskiemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk i wbił szpilę ministrowi kultury
Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk i wbił szpilę ministrowi kultury (Instagram.com, Fot: Instagram/Tusk)
d37o56i

Donald Tusk pogratulował Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Szef Rady Europejskiej zapewnił na Twitterze, że będzie się chwalił w Brukseli laurem, który otrzymała polska pisarka.

Tusk poczynił też aluzję w kierunku ministra kultury. Piotr Gliński w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że nigdy nie doczytał żadnej z książek Tokarczuk. Szef Rady Europejskiej zdradził z kolei, że jest jej wiernym czytelnikiem, "który przeczytał wszystko, od początku do końca".

d37o56i

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Piotr Gliński składa deklarację

Piotr Gliński jako pierwszy przedstawiciel rządu pogratulował Oldze Tokarczuk. Minister kultury złożył też niecodzienną deklarację. Obiecał, że powróci do niedokończonych wcześniej lektur noblistki.

Gliński złożył deklarację na antenie TVP Info. Dopytany przez dziennikarkę, czy wcześniej nie starczyło mu czasu na czytanie książek Tokarczuk, odparł: - Nie wchodźmy w szczegóły.

d37o56i

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński połączeni dzięki dziełu pisarki

Donald Tusk to nie jedyny fan twórczości Olgi Tokarczuk. Dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski przypomniał wywiad, w którym Jarosław Kaczyński mówił o "Księgach Jakubowych".

Czytaj też: Literacka Nagroda Nobla 2019. Olga Tokarczuk zwyciężyła
Literacka Nagroda Nobla 2019. Olga Tokarczuk jedną z faworytek bukmacherów

d37o56i

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d37o56i

d37o56i
d37o56i
Więcej tematów