Trwa ładowanie...

Nigeria: 30 zabitych w atakach ekstremistów, porwano kolejne osoby

Co najmniej 30 osób zginęło na północnym wschodzie Nigerii w serii ataków przypisywanych islamskim ekstremistom z ugrupowania Boko Haram - poinformowały lokalne władze i świadkowie. Ponad 60 kobiet i dziewcząt zostało uprowadzonych.

Share
Nigeria: 30 zabitych w atakach ekstremistów, porwano kolejne osoby
Źródło: AFP, fot: HO
d2ujzqw

Według AFP, powołującej się na świadków, którzy zdołali uciec przed napastnikami, do zabójstw i porwań doszło w ciągu ostatniego tygodnia podczas ataków islamistów we wsi Kummabza we wschodniej części stanu Borno.

Agencja Associated Press, która również powołuje się na świadków, podaje, że na północnym wschodzie Nigerii islamscy ekstremiści uprowadzili 60 dziewcząt i kobiet oraz 31 chłopców. Nigeryjskie siły bezpieczeństwa zaprzeczają, że doszło do porwania.

AP zastrzega, że nie ma możliwości potwierdzenia w niezależnych źródłach doniesień świadków z Kummabzy, leżącej 150 km od Maiduguri, stolicy stanu Borno, gdzie islamscy terroryści z ugrupowania Boko Haram mają swoje liczne bazy.

d2ujzqw

Przedstawiciel lokalnego ugrupowania zwalczającego Boko Haram powiedział we wtorek agencji AP, że porwanie miało miejsce w sobotę. Podczas tego ataku zginęły cztery osoby.

Boko Haram domaga się uwolnienia przetrzymywanych przez nigeryjskie władze członków swego ugrupowania w zamian za zakładników. Wciąż nieznany jest los ponad 200 dziewcząt porwanych 15 kwietnia w północno-zachodniej Nigerii przez islamistów z tego ugrupowania.

Nigeryjski rząd i wojsko krytykowane są za zbyt opieszałą reakcję na ostatnie porwania.

d2ujzqw

Podziel się opinią

Share
d2ujzqw
d2ujzqw
Więcej tematów