Trwa ładowanie...
d42815k

Niezwykła historia zaginionego: pokonał 2,5 tys. km

Na ulicy Manhattanu przechodzień znalazł w tym tygodniu kotkę o imieniu Willow, która ostatni raz była widziana pięć lat temu w stanie Kolorado. Pozostaje tajemnicą, w jaki sposób kot pokonał ponad 2,5 tys. km - podała telewizja CNN.
Share
Niezwykła historia zaginionego: pokonał 2,5 tys. km
Źródło: AP
d42815k

Kot wrócił do domu po pięciu latach - zobacz film

Znalazca zaniósł kota do schroniska dla zwierząt. Tam dzięki wszczepionemu mikrochipowi udało się zwierzaka rozpoznać i stwierdzić, że jego właścicielami są Chris i Jamie Squires z Denver w Kolorado - poinformowała dyrektor nowojorskiego schroniska Julie Bank.

- Willow cieszy się dobrym zdrowiem, jest grubiutka - powiedziała Bank. - Najwidoczniej była pod czyjąś opieką albo rozkoszowała się nowojorskim jedzeniem - dodała. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób kotka pokonała ogromny dystans z Denver do Nowego Jorku.

- Ktoś mógł ją tutaj przywieźć. Czasami zwierzęta przemieszczają się w dziwny sposób, np. na tyłach ciężarówki - wyjaśniła Bank. - Niektórzy żartują, że to miastowa dziewczyna i chciała nacieszyć się widokami - dodała.

Bank skontaktowała się już z właścicielami Willow. Zanim zwierzak do nich wróci, będzie przebywać pod opieką rodziny zastępczej.

d42815k

Podziel się opinią

Share
d42815k
d42815k
Więcej tematów