Trwa ładowanie...

Niezręczny wpis rzeczniczki PiS na Twitterze. "Prezydent Duda siedzi"

Krótka wymiana zdań na Twitterze między dziennikarzem "Rzeczpospolitej" a rzeczniczką PiS wywołała burzę w sieci. A wszystko przez komentarz do zdjęcia z Krajowego Zjazdu Adwokatury.
Share
Beata Mazurek
Beata MazurekŹródło: WP
d20rhhp

Jacek Nizinkiewicz opublikował na Twitterze zdjęcie z uroczystego rozpoczęcia XII Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie. "To zdjęcie przejdzie do historii” - napisał.

Wkrótce pod zdjęciem pojawił się komentarz rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. "Prezydent Duda siedzi. Dlatego przejdzie do historii" - napisała Mazurek.

Wpis Nizinkiewicza dotyczył zdjęcia zrobionego podczas piątkowego Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został powitany oklaskami przez uczestników spotkania. Większość zebranych wstała z miejsc. Nie zrobił tego jednak siedzący w pierwszym rzędzie prezydent Andrzej Duda i jego współpracownicy.

d20rhhp

Uwaga rzeczniczki PiS okazała się co najmniej dwuznaczna, co natychmiast znalazło odzwierciedlenie w sieci.

Do sprawy odniósł się także były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

To nie pierwsza wpadka Beaty Mazurek. Gdy trwała dyskusja o programie 500+ pytana w Polskim Radiu24, co jej zdaniem powinna zrobić samotna matka, która nie otrzyma 500 zł na dziecko, bo nie mieści się we wskazanym progu finansowym, powiedziała: "Zachęcałabym ją do tego, by próbowała ustabilizować swoją sytuację rodzinną tak, by się na to świadczenie załapać". Później przepraszała za te słowa.

d20rhhp

- Puknijcie się wszyscy w głowę - stwierdziła Mazurek, gdy dziennikarze zapytali ją o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który w jednym z wywiadów zasugerował, że jego partia chciałaby doprowadzić do tego, aby nawet skazane na śmierć płody rodziły się, by można je było ochrzcić.

- Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy - tak rzeczniczka PiS pod koniec kwietnia skomentowała nieprzychylną dla jej partii uchwałę Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego (TK).

d20rhhp

Podziel się opinią

Share
d20rhhp
d20rhhp
Więcej tematów