Trwa ładowanie...
d1c7gqe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nieznani sprawcy wrzucili granat na teren ośrodka dla uchodźców w Niemczech

• Nieznani sprawcy wrzucili w nocy granat na teren ośrodka dla uchodźców w Villingen-Schwenningen w Badenii-Wirtembergii
• Sprawcy wyciągnęli przed rzutem zawleczkę, jednak do wybuchu nie doszło
• To kolejny w Niemczech atak na schronisko, w którym mieszkają imigranci
• W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2015 r. do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów
W 2015 r. do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów (AFP, Fot: KAY NIETFELD)
d1c7gqe

Ochroniarz strzegący ośrodka zauważył około godz. 1.30 leżący na ziemi niewybuch. Granat został unieszkodliwiony przez saperów. Policja przeszukuje teren w poszukiwaniu śladów.

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) poinformował, że liczba aktów przemocy przeciwko ośrodkom dla uchodźców w Niemczech zwiększyła się w zeszłym roku sześciokrotnie w porównaniu z rokiem 2014. Szczególnie wzrosła liczba podpaleń - z 6 do 92.

W 2015 roku doszło do 173 przestępstw z użyciem siły skierowanych przeciwko obiektom służącym imigrantom. Rok wcześniej policja odnotowała 28 takich przypadków.

Seria ataków na schroniska, w których mieszkają imigranci, nie słabnie. Od początku roku doszło do 10 aktów przemocy przeciwko takim obiektom.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów. W 2014 było ich 200 tys.

d1c7gqe

Podziel się opinią

Share

d1c7gqe

d1c7gqe
Więcej tematów