Trwa ładowanie...

"Niezły przystojniak". Barack Obama zachwycony swoim portretem

Były prezydent Stanów Zjednoczonych dołączył do grona dotychczasowych przywódców USA, których podobizna wisi w słynnej Galerii Portretów. Obraz z Obamą na tle liści i kwiatów bardzo spodobał się samemu bohaterowi. Nie dziwimy się, bo przykuwa uwagę.
Share
Obraz z wizerunkiem Baracka Obamy zawiśnie w Galerii Portretów
Obraz z wizerunkiem Baracka Obamy zawiśnie w Galerii PortretówŹródło: PAP/EPA
dut2tvl

W Smithsonian's National Portrait Gallery w Waszyngtonie odsłonięto oficjalne portrety 44. prezydenta USA i jego żony. Na pierwszym obrazie widać byłego prezydenta, który siedzi na krześle w gąszczu liści i kolorowych kwiatów. Efekt zrobił wrażenie na wszystkich. "I co wy na to? Niezły przystojniak" - skomentował z uśmiechem Obama podczas odsłonięcia.

Obraz z podobizną Michelle również zachwyca. Była pierwsza dama została uwieczniona w długiej białej sukni. Michelle przyznała, że nieco onieśmiela ją fakt, że jej wizerunek zawiśnie wśród wybitnych osobistości.

Jak podaje CNN, obrazy były prawdopodobnie jednymi z najbardziej wyczekiwanych ze względu na artystów, którzy dostali zlecenie. Wyboru dokonała była para prezydencka. To przełomowe wydarzenie, ponieważ pierwszy raz w historii w Narodowej Galerii Portretów zawisną wizerunki pary prezydenckiej autorstwa czarnoskórych artystów.

dut2tvl

Podziel się opinią

Share
dut2tvl
dut2tvl
Więcej tematów