Trwa ładowanie...

"Niezbędny warunek do rozpoczęcia negocjacji". Doradca Zełenskiego mówi wprost

Doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, w sobotę wyraził swoje stanowisko na temat możliwości przystąpienia Ukrainy do rozmów z Rosją. Według niego takie rozmowy są możliwe tylko pod pewnymi warunkami.

Negocjacje z Rosją. Doradca Zełenskiego wymienia warunki Negocjacje z Rosją. Doradca Zełenskiego wymienia warunki Źródło: East News, fot: AA/ABACA
d2nawdz
d2nawdz

Podolak powiedział, że Rosja musi doświadczyć taktycznej porażki na polu bitwy, zdecydować się na dobrowolne zaniechanie posiadania broni nuklearnej, a także muszą rozpocząć się w tym kraju procesy zmierzające do zmiany władzy.

Podolak wymienia warunki. Wtedy zaczną rozmawiać

Doradca Zełenskiego zastanawiał się, jakie mogą być tematy rozmów w obecnej sytuacji, kiedy Rosja nie doświadczyła jeszcze znaczących porażek na polu walki. - Czy mamy im dać więcej czasu, aby mogli przygotować się do kolejnej fazy konfliktu? - pytał retorycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dzika radość" Rosji. Wskazał niepokojące działania PiS wokół więźniów

Podolak jest zdania, że Rosja musi doznać porażki na szerszą skalę, co oznacza utratę zdolności do dominowania w globalnych procesach politycznych. Wyjaśnił, że globalna porażka oznacza, że Federacja Rosyjska nie będzie już mogła dominować nie tylko w Europie, ale również w globalnym procesie politycznym. Nie będzie miała na to środków, nie będzie mogła korzystać z różnych praw, takich jak prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a także straci poparcie wielu innych autorytarnych krajów, ponieważ zostanie uznana za kraj, który przegrał wojnę.

Niezbędny warunek do rozpoczęcia negocjacji

Podkreślił, że do spełnienia tych warunków potrzebne są trzy rzeczy. - Po pierwsze, Rosja musi doznać taktycznej porażki w Ukrainie. Po drugie, sankcje muszą działać skutecznie, co oznacza, że europejskie firmy muszą opuścić rynek Federacji Rosyjskiej. Po trzecie, w Rosji muszą rozpocząć się procesy, które obserwowaliśmy latem 2023 roku, kiedy doszło do buntu, którego inicjatorem był Prigożin. Wtedy być może będziemy świadkami poważnego wewnętrznego konfliktu społecznego w Federacji Rosyjskiej - stwierdził doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

d2nawdz

Podolak dodał również, że dobrowolne zrezygnowanie Rosji z broni nuklearnej jest niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia negocjacji.

Podkreślił, że "dopóki istnieje pion podmiotowy Putina", cel Federacji Rosyjskiej pozostaje ten sam – całkowite zniszczenie Ukrainy, ukraińskiej państwowości i obywateli Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nawdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2nawdz
Więcej tematów