Trwa ładowanie...
d58jcjh
d58jcjh

Nieudany zamach na Kaukazie - zginął kierowca wiceministra

W ataku pod Nazraniem zginął kierowca ministra sportu Inguszetii i inna jadąca z nim przypadkowa osoba - podaje rosyjska agencja ITAR-TASS. Obaj zabici jechali służbowym samochodem ministra.
Share
d58jcjh

Oficjalne rosyjskie źródła ponownie zdementowały podane wcześniej informacje, z których wynikało, że w Inguszetii, na rosyjskim Północnym Kaukazie, zastrzelony został wiceminister sportu i turystyki oraz jego kierowca. Wcześniej w Nazraniu informowano o śmierci ministra sportu w miejscowym rządzie Rusłana Biełajewa. Minister następnie osobiście zdementował wiadomość o swojej śmierci, informując że jest "żywy i zdrowy" i normalnie pracuje w swoim gabinecie.

Ministerialny samochód został ostrzelany z broni automatycznej przez mężczyzn, jadących dwoma pojazdami. Bezpośrednio po ataku napastnicy zbiegli.

W ostatnim czasie w Inguszetii dochodziło do wielu podobnych ataków na miejscowych funkcjonariuszy. W szpitalu nadal przebywa ranny w zamachu 22 czerwca prezydent republiki Junus-Bek Jewkurow. W Inguszetii znaleziono też w środę ciało uprowadzonej ze stolicy Czeczenii Groznego i następnie zabitej współpracownicy rosyjskiej organizacji Memoriał Natalii Estemirowej.

d58jcjh

Podziel się opinią

Share
d58jcjh
d58jcjh
Więcej tematów