Trwa ładowanie...
d3bi9kg
10-03-2011 08:15

Nietypowy sposób na promocję Spotkań Baletowych

W nietypowy sposób - poprzez organizację flash moba w choreografii amerykańskiego artysty Dennisa Callahana, który pod koniec kwietnia odbędzie się na rynku łódzkiej Manufaktury - będą się promować tegoroczne XXI Łódzkie Spotkania Baletowe.

d3bi9kg
d3bi9kg

Flash mob to określenie, którym nazywa się krótkotrwałe wydarzenie, wykonywane w ściśle umówionym miejscu przez grupę ludzi (tzw. sztuczny tłum), gromadzącą się niespodziewanie w miejscu publicznym na oczach przypadkowych świadków.

Akcje tego typu najczęściej organizowane są za pośrednictwem internetu, m.in. portali społecznościowych typu Facebookm, lub sms-ów. I tak będzie w tym przypadku, choć do udziału zachęcają organizatorzy Łódzkich Spotkań Baletowych.

Jak poinformowała PAP Maria Rżanek z Teatru Wielkiego w Łodzi, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu miłośnicy tańca muszą wysłać maila ze zgłoszeniem na adres: marketing2@teatr-wielki.lodz.pl oraz nauczyć się choreografii Dennisa Callahana. Został ona udostępniona za pośrednictwem serwisu YouTube.

- Kolejne instrukcje odnośnie udziału we flash mobie będą przesyłane zainteresowanym drogą mailową. Uczestnicy akcji spotkają się 28 kwietnia na rynku centrum Manufaktura - zapowiada Rżanek.

d3bi9kg

Choreografię przygotowuje amerykański artysta Dennis Callahan, który podczas Spotkań Baletowych ma także poprowadzić warsztaty taneczne dla zespołu łódzkiej opery. Callahan na stałe współpracuje z New York Radio City Music Hall.

Amerykański artysta jest twórcą układów tanecznych do musicali "Grease", "Elizabeth i Mozart", a także autorem oryginalnej choreografii do musicalu "Taniec wampirów". Dennis Callahan współpracował z Romanem Polańskim nad polską realizacją tego dzieła w Teatrze Muzycznym Roma w 2005 roku, a także m.in. w Wiedniu, Hamburgu, Stuttgarcie i Berlinie.

XXI Łódzkie Spotkania Baletowe przebiegać będą pod hasłem "Wybitni choreografowie XX wieku". 29 kwietnia imprezę zainauguruje prapremiera spektaklu "Spotkania w dwóch niespełnionych aktach" Ewy Wycichowskiej, w którym wezmą udział tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi i Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

W tym roku podczas spotkań zaprezentowane zostaną choreografie m.in. George'a Balachine'a, Maurice'a Bejarta, Akrama Khana i Ewy Wycichowskiej, a gwiazdą tegorocznych spotkań ma być francuska tancerka Sylvie Guillem. Łódzka publiczność zobaczyć będzie mogła m.in.: Bejart Ballet Lausanne, Royal Ballet of Flanders oraz Akademicki Teatr Opery i Baletu w Permie (Rosja). Impreza zakończy się 5 czerwca.

d3bi9kg

Łódzkie Spotkania Baletowe to największa i najbardziej prestiżowa impreza baletowa w Polsce. Organizowane są co dwa lata od 1968 roku. W dotychczasowych edycjach festiwalu brały udział wszystkie najbardziej znaczące światowe grupy baletowe, m.in. Balet XX wieku Maurice'a Bejarta, Balet Rambert z Londynu, Narodowy Balet Kuby Alicji Alonso i Teatr Baletu Borisa Ejfmana. Wystąpił też światowej sławy tancerz Michaił Barysznikow.

d3bi9kg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bi9kg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj