Trwa ładowanie...
d2p9mg3
Niepełnosprawny z Radomska trafił do szpitala. Wrzucono mu petardę do domu
x-news/TVN 24

Niepełnosprawny z Radomska trafił do szpitala. Wrzucono mu petardę do domu

Policjanci z Radomska w woj. łódzkim zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dla głupiego żartu wrzucili petardę do domu niepełnosprawnego 59-latka. Petarda spowodowała pożar; niepełnosprawny mężczyzna z poparzeniami głowy i klatki piersiowej trafił do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p9mg3

Jak poinformowała rzeczniczka radomszczańskiej policji Aneta Komorowska, do zdarzenia doszło w środę po południu. Ustalono, że mężczyźni w wieku od 23 do 25 lat wrzucili odpaloną petardę do domu schorowanego 59-latka.

- Pokrzywdzony był przekonany, że materiał pirotechniczny po wybuchu zgasł i dlatego też nie szukał go. Kilka minut później okazało się jednak, że w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar - relacjonowała policjantka.

d2p9mg3

Pomimo problemów z poruszaniem 59-latkowi udało się przejść przez pomieszczenie zajęte ogniem i powiadomić strażaków. Ranny mężczyzna z poparzeniami głowy i klatki piersiowej trafił do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Najprawdopodobniej jego dom nie będzie nadawał się do dalszego użytku, ze względu na znaczne uszkodzenia drewnianej konstrukcji.

Trzej podejrzewani mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Jeden z nich miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Cała trójka prawdopodobnie usłyszy zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenia ciała. Jeżeli okaże się, że doszło do trwałego oszpecenia, może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów