Trwa ładowanie...
d2vw53o

Nieoficjalnie: Jacek Majchrowski rezygnuje ze startu w wyborach na prezydenta Krakowa

Nieprzerwanie rządzący Krakowem od 16 lat Jacek Majchrowski jutro ma ogłosić swoja decyzje dotyczącą udziału w wyborach samorządowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zrezygnuje ze startu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoficjalnie: Jacek Majchrowski rezygnuje z ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Krakowa
Nieoficjalnie: Jacek Majchrowski rezygnuje z ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Krakowa (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Piotr Drabik/wikimedia, licencja CC BY 2.0)
d2vw53o

Informację, na razie nieoficjalną, o rezygnacji Majchrowskiego z ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Krakowa podał portal onet.pl. W tej sytuacji ewentualnym kandydatem opozycji miałby zostać - jak informuje portal - Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców nie podjął jeszcze jednak ostatecznej decyzji.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 16 lat. Gdyby zdecydował się po raz piąty ubiegać o władzę w Krakowie, byłby zdecydowanym faworytem wyborczego wyścigu pod Wawelem. To dlatego Platforma Obywatelska nie wskazała własnego kandydata na prezydenta i chciała poprzeć Jacka Majchrowskiego. Warunkiem były jednak wspólne listy PO i jego komitetu do Rady Miasta. Z informacji "Dziennika Polskiego" wynika, że do porozumienia w tej kwestii nie doszło.

Do tej pory oficjalny start w walce o prezydenturę Krakowa zapowiedzieli: Konrad Berkowicz (partia Wolność), Grzegorz Filipek (Nowoczesna) i Małgorzata Wassermann (Prawo i Sprawiedliwość). To ona ma największe szanse na wygraną, jeśli Jacek Majchrowski uzna, że ma dość rządzenia miastem.

Źródło: onet.pl, dziennikpolski24.pl

d2vw53o

Podziel się opinią

Share
d2vw53o
d2vw53o
Więcej tematów