Trwa ładowanie...
d24080a

Nieoczekiwana reakcja Ryszarda Terleckiego. "Durna opozycja"

- Będziemy to procedować - zapewnił Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu komentował nowy projekt dotyczący odmowy przyjęcia mandatu. PiS chce znieść tę możliwość. Opozycję, która krytykuje pomysł, Terlecki nazwał "durną".
Share
Ryszard Terlecki skomentował nową propozycję PiS dotyczącą mandatów
Ryszard Terlecki skomentował nową propozycję PiS dotyczącą mandatówŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d24080a

- To jest pomysł naszych koalicjantów. Wydaje mi się rozsądny i logiczny, bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem, co z tym będzie. Będziemy to procedować - powiedział w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki.

W piątek wieczorem klub PiS złożył w Sejmie projekt, który zakłada rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Zgodnie z jego założeniami ukaranemu pozostanie jedynie zaskarżenie nałożonego mandatu do sądu.

Propozycja budzi kontrowersje. Opozycja uważa, że to pomysł na miarę "państwa policyjnego". - Durna opozycja w każdej sprawie mówi to samo, więc nie jest to nic nadzwyczajnego - uznał Terlecki. I podkreślił "no taka niepoważna, w kółko to samo - to już się robi nudne".

d24080a

"Krótkowzroczny megaloman". Kontrowersyjne wpisy opozycji. Jest reakcja

- Ta propozycja nie była konsultowana z Porozumieniem. Przesłaliśmy do naszego zespołu prawnego tekst nowelizacji z prośbą o opinię, ale mamy pewne obawy, czy nie narusza to podstawowych praw obywatelskich - powiedziała w rozmowie z WP rzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina posłanka Magdalena Sroka.

Terlecki skomentował reakcję koalicjanta słowami: "zobaczymy, na razie wyrażają wątpliwości".

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24080a

Podziel się opinią

Share
d24080a
d24080a
Więcej tematów