Trwa ładowanie...
d1e7c5s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemieckie media: NSA podsłuchiwała także Franka-Waltera Steinmeiera

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) systematycznie podsłuchiwała szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera - poinformowały niemieckie media, które zapoznały się z nowymi dokumentami demaskatorskiego portalu WikiLeaks.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: Laurent Fabius i Frank-Walter Steinmeier (PAP/EPA, Fot: Julien Warnand)
d1e7c5s

Z opublikowanymi w poniedziałek wieczorem przez WikiLeaks dokumentami zapoznali się wcześniej dziennikarze "Sueddeutsche Zeitung" i rozgłośni NDR i WDR, tworzący wspólną grupę śledczą.

Na początku lipca "SZ" poinformował, powołując się na materiały z WikiLeaks, że NSA inwigilowała nie tylko kanclerz Angelę Merkel, ale także jej poprzedników - Gerharda Schroedera i Helmuta Kohla oraz wielu innych członków niemieckiego rządu. NSA interesowały głównie resorty gospodarki, finansów i rolnictwa.

W czerwcu WikiLeaks podał, że NSA w latach 2006-12 podsłuchiwała francuskich prezydentów: Jacques'a Chiraca, Nicolasa Sarkozy'ego i Francois Hollande'a. Podsłuchiwano także innych wysokich rangą przedstawicieli francuskich władz, w tym ministrów i dyplomatów.

W 2013 roku Edward Snowden, były analityk amerykańskiego wywiadu, ujawnił, że NSA podsłuchiwała rozmowy telefoniczne kilkudziesięciu światowych przywódców.

d1e7c5s

Podziel się opinią

Share

d1e7c5s

d1e7c5s
Więcej tematów