Trwa ładowanie...
21-07-2015 01:25

Niemieckie media: NSA podsłuchiwała także Franka-Waltera Steinmeiera

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) systematycznie podsłuchiwała szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera - poinformowały niemieckie media, które zapoznały się z nowymi dokumentami demaskatorskiego portalu WikiLeaks.

Niemieckie media: NSA podsłuchiwała także Franka-Waltera SteinmeieraŹródło: PAP/EPA, fot: Julien Warnand
d1fy7xc
d1fy7xc

Z opublikowanymi w poniedziałek wieczorem przez WikiLeaks dokumentami zapoznali się wcześniej dziennikarze "Sueddeutsche Zeitung" i rozgłośni NDR i WDR, tworzący wspólną grupę śledczą.

Na początku lipca "SZ" poinformował, powołując się na materiały z WikiLeaks, że NSA inwigilowała nie tylko kanclerz Angelę Merkel, ale także jej poprzedników - Gerharda Schroedera i Helmuta Kohla oraz wielu innych członków niemieckiego rządu. NSA interesowały głównie resorty gospodarki, finansów i rolnictwa.

W czerwcu WikiLeaks podał, że NSA w latach 2006-12 podsłuchiwała francuskich prezydentów: Jacques'a Chiraca, Nicolasa Sarkozy'ego i Francois Hollande'a. Podsłuchiwano także innych wysokich rangą przedstawicieli francuskich władz, w tym ministrów i dyplomatów.

W 2013 roku Edward Snowden, były analityk amerykańskiego wywiadu, ujawnił, że NSA podsłuchiwała rozmowy telefoniczne kilkudziesięciu światowych przywódców.

d1fy7xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fy7xc
Więcej tematów