Trwa ładowanie...
d2z1t1z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji ostrzega przed rosyjskimi szpiegami

Szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen poinformował, że niemieckie służby obserwują w związku z kryzysem na Ukrainie wzmożoną działalność wywiadu Rosji w Niemczech. Agenci zbierają informacje i - jak mówił Maassen - "wpływają na opinię publiczną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hans-Georg Maassen
Hans-Georg Maassen (PAP/EPA, Fot: Ralf Hirschberger)
d2z1t1z

Jak wyjaśnił Maassen, rosyjskie służby prowadzą intensywną działalność wywiadowczą, koncentrując się na analizie możliwych konsekwencji politycznych, wojskowych i gospodarczych konfliktu o Ukrainę.

- Rosyjskie służby interesują się przede wszystkim niemieckimi i unijnymi oraz NATO-wskimi ocenami rosyjskiej polityki wobec Ukrainy, a także ewentualnymi kontrdziałaniami Zachodu - powiedział szef BfV, cytowany przez agencję dpa.

Rosyjscy agenci gromadzą też informacje o niemieckiej i europejskiej polityce energetycznej. Rosyjska gospodarka uzależniona jest w dużym stopniu od eksportu gazu i węgla. Wobec kryzysu na Ukrainie część krajów europejskich zastanawia się nad rewizją polityki energetycznej w celu ograniczenia dostaw z Rosji.

Rosyjskie służby starają się ponadto wpływać na opinię publiczną w Niemczech, propagując rosyjski punkt widzenia na wydarzenia na Ukrainie - powiedział Maassen, nie podając jednak żadnych szczegółów.

d2z1t1z

Podziel się opinią

Share

d2z1t1z

d2z1t1z
Więcej tematów