Trwa ładowanie...
d2atram
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecki minister transportu żąda zmian od Angeli Merkel ws. polityki wobec uchodźców: nie obejdzie się bez zamykania granic

• Niemiecki minister transportu zażądał od Angeli Merkel zmiany polityki wobec uchodźców
• Alexander Dobrindt zaznaczył, że może być potrzebne zamykanie granic
• Jego zdaniem UE pozostawiła Niemcy "samym sobie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecki minister transportu żąda zmian od Angeli Merkel ws. polityki wobec uchodźców: nie obejdzie się bez zamykania granic
d2atram

- Pilnie radzę: musimy się przygotować na to, że nie obejdzie się bez zamykania granic. Musimy to szybko omówić z innymi państwami na trasie uchodźców - powiedział niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt monachijskiemu dziennikowi "Muenchner Merkur" Dobrindt, który jest członkiem bawarskiej CSU, tworzącej wspólny blok z kierowaną przez Merkel CDU.

Zdaniem ministra w sprawie uchodźców Unia Europejska pozostawiła Niemcy samym sobie. - Kto mówi o koalicji chętnych do przezwyciężenia tego kryzysu, musi także uznać rzeczywistość: w tym temacie od dawna istnieje przeciwko nam pakt niechętnych - powiedział minister.

Według niego konieczna jest tutaj szybka zmiana sytuacji gdyż "wiadomo, że skutki mogą także wywrzeć wpływ na obraz Niemiec w Europie". Nawiązując do składanych przez Merkel deklaracji pod adresem uchodźców Dobrindt zaznaczył, że "teraz nie wystarcza już jednak pokazywanie światu przyjaznego oblicza".

d2atram

Podziel się opinią

Share

d2atram

d2atram
Więcej tematów