ŚwiatNiemiecki kardynał: "Ideologia genderyzmu jest wroga człowiekowi"

Niemiecki kardynał: "Ideologia genderyzmu jest wroga człowiekowi"

"Kościół, jeśli chce pozostać wierny swemu Boskiemu Założycielowi, nie może poza małżeństwem i życiem konsekrowanym błogosławić żadnych innych form życia wspólnotowego" – wskazuje kardynał Gerhard Müller. Jego zdaniem "ideologia genderyzmu ma na celu zniszczenie porządku naturalnego".

Niemiecki kardynał: "Ideologia genderyzmu jest wroga człowiekowi"
Niemiecki kardynał: "Ideologia genderyzmu jest wroga człowiekowi"
Źródło zdjęć: © EASTNEWS

21.03.2021 21:12

Na łamach "Naszego Dziennika" ukazała się publikacja niemieckiego kardynała Gerharda Müllera. Duchowny wzywa do "właściwego rozumienia małżeństwa" i ostrzega, że "związek(…), który jest sprzeczny z wolą Boga, nie może być określany mianem zaaprobowanego przez Boga".

Małżeństwo flagowym pojęciem Kościoła

Kardynał przekonuje, że Kościół nie może zaakceptować żadnych innych form małżeństwa, niż to między kobietą a mężczyzną.

"Odnosi się to nie tylko do związków partnerskich osób ze skłonnościami do tej samej płci. Również związki mężczyzny z wieloma kobietami i kobiety z wieloma mężczyznami nie mogą być przez Kościół błogosławione. Nawet zwyczajnym związkom przyjaźni nie jest formalnie udzielane błogosławieństwo" – pisze duchowny.

"Swawolny konstrukt płciowości"

Zdaniem Gerharda Müllera "wizja człowieka w genderyzmie, który jest społeczno-swawolnym konstruktem płciowości i transhumanizmu, ma charakter czysto materialistyczny, jak gdyby Bóg nie istniał".

W swojej publikacji kardynał przekonuje, że "ideologia genderyzmu jest wroga człowiekowi, ma na celu zniszczenie porządku naturalnego, a w konsekwencji cielesno-duchowej integralności człowieka: człowiek przestaje być uznawany za niepowtarzalną osobę ze wszystkimi wymiarami jej cielesności, z jej historycznymi i społecznymi uwarunkowaniami, stając się biomateriałem, służącym dowolnemu zaspokajaniu przyjemności własnych bądź cudzych".

Kim jest Gerhard Müller?

Kardynał Müller przez pięć lat stał na czele Kongregacji Nauki Wiary, która z urzędu zajmuje się wszystkimi przypadkami nadużyć popełnionymi przez osoby duchowne. Mianował go poprzedni papież Benedykt XVI.

W 2018 roku został odwołany przez papieża Franciszka. Müller krytykował m.in. jego liberalny stosunek do spraw rodzinnych.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)