Trwa ładowanie...
dzgd370

Niemiecki kardynał apeluje do UE ws. Polski. "Respektujcie ich demokrację"

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Ludwig Muller twierdzi, że Unia Europejska powinna podziwiać Polskę ze względu na jej historię. Zdaniem duchownego, Wspólnota nie musi niepokoić się stanem polskiej demokracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał Muller podkreśla, że UE powinna doceniać Polskę
Kardynał Muller podkreśla, że UE powinna doceniać Polskę (East News)
dzgd370

- Moim oczekiwaniem jest, aby przedstawiciele Unii Europejskiej w pełni respektowali polską demokrację i wolność. Polski naród przez setki lat za swoją wolność oddawał życie i cierpiał. Na Polskę trzeba spoglądać z perspektywy jej własnej historii i podziwiać za to, czego we własnej historii doświadczyła - powiedział kardynał Muller na antenie Radia Nadzieja.

Duchowny zwrócił uwagę, że historię i tożsamość Polaków ukształtowała ciągła walka z najeźdźcami. Jak twierdzi, obywatele Polski walczyli nawet wtedy, gdy byli z góry skazani na porażkę.

- Polska jest krajem o wyjątkowych tradycjach wolnościowych i demokratycznych. Naród polski na przestrzeni wieków zawsze występował przeciwko najeźdźcy. Mimo tego, że w Powstaniu Warszawskim nie udało się pokonać okupanta i może z pozoru wydawać się, że była to walka bezsensowna, to jednak wpisuje się ona w kontynuację tych bohaterskich zrywów wolnościowych - ocenił.

dzgd370

Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

Zdaniem niemieckiego kardynała, Polska musiała uczynić dla wolności i demokracji najwięcej ze wszystkich krajów Europy. Według niego była bowiem "ofiarą polityki międzynarodowej".

Źródło: Radio Nadzieja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzgd370

Podziel się opinią

Share
dzgd370
dzgd370