Trwa ładowanie...

Niemiecki dzienniki krytycznie o PiS: wyrządzają wielkie szkody swojemu krajowi

• Niemiecki dziennik krytycznie o Prawie i Sprawiedliwości

• PiS w sporze o TK wykazuje "elementarny brak szacunku dla prawa"

• "Wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi" - można przeczytać w "FAZ"

Share
Niemiecki dzienniki krytycznie o PiS: wyrządzają wielkie szkody swojemu krajowi
Źródło: Flickr, Fot: Lukas Plewnia
d2tivab

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w środę komentarzu "Szkody dla Polski" zarzucił rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny wykazuje "elementarny brak szacunku dla prawa".

"Polscy narodowi konserwatyści postawili wymiar sprawiedliwości swego kraju w absurdalnej sytuacji: sędziowie Trybunału Konstytucyjnego obradują - między innymi na wniosek drugiego co do ważności polskiego sądu - o sobie samych, lecz nie można w sposób niezbity stwierdzić, czy Trybunał Konstytucyjny w ogóle się zebrał" - pisze komentator gazety Reinhard Veser.

d2tivab

Jego zdaniem, "wszystkie prawne autorytety" krytykowały od początku plany parlamentarnej większości w Sejmie jako "niezgodne z konstytucją". "Partia Jarosława Kaczyńskiego nie słuchała tych zastrzeżeń, lecz przeforsowała w błyskawicznym tempie swoje projekty" - twierdzi Veser. "Przedstawiciele obozu rządowego skarżą się teraz, że upolityczniony wymiar sprawiedliwości stawia im opór" - dodaje publicysta "FAZ".

"W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: postępowanie narodowych konserwatystów świadczy o elementarnym braku szacunku dla prawa, dla instytucji państwowych oraz dla myślących inaczej" - czytamy w "FAZ". "Tym samym wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi, ale po fakcie będą twierdzić, że winę ponoszą inni" - kończy swój wywód Veser.

d2tivab

Podziel się opinią

Share
d2tivab
d2tivab
Więcej tematów