Trwa ładowanie...
d3jmjul
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecki dzienniki krytycznie o PiS: wyrządzają wielkie szkody swojemu krajowi

• Niemiecki dziennik krytycznie o Prawie i Sprawiedliwości
• PiS w sporze o TK wykazuje "elementarny brak szacunku dla prawa"
• "Wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi" - można przeczytać w "FAZ"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecki dzienniki krytycznie o PiS: wyrządzają wielkie szkody swojemu krajowi
(Flickr, Fot: Lukas Plewnia)
d3jmjul

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w środę komentarzu "Szkody dla Polski" zarzucił rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny wykazuje "elementarny brak szacunku dla prawa".

"Polscy narodowi konserwatyści postawili wymiar sprawiedliwości swego kraju w absurdalnej sytuacji: sędziowie Trybunału Konstytucyjnego obradują - między innymi na wniosek drugiego co do ważności polskiego sądu - o sobie samych, lecz nie można w sposób niezbity stwierdzić, czy Trybunał Konstytucyjny w ogóle się zebrał" - pisze komentator gazety Reinhard Veser.

Jego zdaniem, "wszystkie prawne autorytety" krytykowały od początku plany parlamentarnej większości w Sejmie jako "niezgodne z konstytucją". "Partia Jarosława Kaczyńskiego nie słuchała tych zastrzeżeń, lecz przeforsowała w błyskawicznym tempie swoje projekty" - twierdzi Veser. "Przedstawiciele obozu rządowego skarżą się teraz, że upolityczniony wymiar sprawiedliwości stawia im opór" - dodaje publicysta "FAZ".

"W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: postępowanie narodowych konserwatystów świadczy o elementarnym braku szacunku dla prawa, dla instytucji państwowych oraz dla myślących inaczej" - czytamy w "FAZ". "Tym samym wyrządzają oni wielkie szkody swojemu krajowi, ale po fakcie będą twierdzić, że winę ponoszą inni" - kończy swój wywód Veser.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów