Trwa ładowanie...

Niemieccy księża wbrew Watykanowi będą błogosławić pary homoseksualne

Kolejny kościół w Bawarii przyłączył się do akcji niemieckich księży pod hasłem "miłość wygrywa". Duchowni nie zgadzają się z naukami Watykanu, który stoi na stanowisku, że katoliccy kapłani nie powinni błogosławić homoseksualnym parom.

Share
Niemieccy księża wbrew Watykanowi będą błogosławić pary homoseksualne
Niemieccy księża wbrew Watykanowi będą błogosławić pary homoseksualneŹródło: PAP
d2gnlup

Kościół pod wezwaniem świętego Benedykta w Monachium dołączył do trzech innych parafii na terenie Bawarii, które postanowiły wbrew naukom Watykanu, udzielać błogosławieństwa homoseksualnym parom. Jak donosi Niemiecka Katolicka Agencja Informacyjna, do połowy maja w całym kraju odbędzie się sto ślubów par homoseksualnych w niemieckich kościołach. Uroczystości odbędą się m.in. we Frankfurcie, Kolonii, Aachen i Berlinie.

Watykanowi brakuje argumentów?

Jeden z inicjatorów buntu przeciwko postanowieniom Watykanu jest Bernd Mönkebüscher. Zdaniem duchownego Stolica Apostolska nie przedstawiła do tej pory żadnej przekonującej argumentacji, która skłoniłaby go do zaniechania błogosławieństw dla par homoseksualnych. - Kiedy ludzie proszą o błogosławieństwo dla swojego związku i łączącej im miłości, to kimże jestem, by reprezentując kościół mówić im, że to grzech - mówił kapłan dla Deutschlandfunk.

d2gnlup

Słowa Mönkebüscher to reakcja na oficjalny komunikat Watykanu, według którego Kościół jest otwarty na homoseksualistów, ale księża katoliccy nie powinni błogosławić grzechu, jakim są związki homoseksualne. Stanowisko Watykanu spotkało się ze sprzeciwem znacznej części niemieckiego kleru oraz teologów, którzy chcieliby, aby Kościół zaakceptował zmieniający się świat i bardziej tolerancyjnie kroczył w przyszłość.

Zobacz też: Głośne zdjęcia Ewy Kopacz z Rosji. Płk Severski ma podejrzenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gnlup

Podziel się opinią

Share
d2gnlup
d2gnlup
Więcej tematów