Trwa ładowanie...
d2jmz1f

Niemieccy katolicy oburzeni okładką satyrycznego pisma

Ponad 120 skarg z całego świata oraz dwa zawiadomienia do prokuratury - to skutek okładki niemieckiego pisma satyrycznego "Titanic" z rysunkiem biskupa stojącego w dwuznacznej pozie przed krucyfiksem.

d2jmz1f
d2jmz1f

Tytuł kwietniowego numeru magazynu brzmi: "Kościół dzisiaj". Okładka nawiązuje do ujawnionego w minionych miesiącach skandalu pedofilii w szkołach i instytucjach niemieckiego Kościoła katolickiego.

Choć "Titanic" słynie ze skandalicznych stron tytułowych, to dawno żadna nie wywołała takiego poruszenia. Rzeczniczka Niemieckiej Rady Prasowej, organu samokontroli wydawców i dziennikarzy, powiedziała agencji dpa, że osoby wnoszące skargi najczęściej uważają, iż zraniono ich religijne uczucia, naruszono ich cześć albo godność.

Podobną falę skarg wywołała publikacja karykatur proroka Mahometa w 2006 r. w dzienniku "Die Welt".

Zawiadomienia, które wpłynęły do prokuratury we Frankfurcie nad Menem, dotyczą obrazy społeczności religijnej oraz podżegania do nienawiści.

Protestów nie rozumie redaktor naczelny pisma Leo Fischer. - Ukazano księdza, który z pokorą zbliża się do ukrzyżowanego w celu adoracji albo wyczyszczenia figury - oświadczył Fischer. Jego zdaniem motyw z okładki symbolicznie pokazuje potrzebę oczyszczenia Kościoła.

Fischer dodał też, że redakcję szokują opinie sugerujące, iż okładka przedstawia akt seksualny.

d2jmz1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jmz1f
Więcej tematów