Trwa ładowanie...
d1bwt5q

Niemcy: w zimie grozi kolejna fala uchodźców

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller ostrzegł na łamach "Augsburger Allgemeine" przed kolejną falą imigrantów spowodowaną katastrofalnymi warunkami panującymi w obozach dla uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią.
Share
Od początku roku liczba imigrantów wzrosła w Niemczech do około 758 tys.
Od początku roku liczba imigrantów wzrosła w Niemczech do około 758 tys.Źródło: PAP/EPA, Fot: GEORGI LICOVSKI
d1bwt5q

- Sytuacja jest dramatyczna - powiedział Mueller w wywiadzie dla gazety. - Brak jest namiotów przystosowanych do warunków zimowych, ludzie mieszkają w błocie i brudzie - ostrzegł minister. Jego zdaniem istnieje groźba epidemii cholery.

Mueller ponowił apel o uruchomienie przez UE programu pomocowego w wysokości 10 mld euro. Środki miałyby być przeznaczone na stabilizację sytuacji w Syrii. - W przeciwnym razie wszyscy uciekną w kierunku Europy, albo wiele tysięcy ludzi straci życie - powiedział szef resortu współpracy gospodarczej i rozwoju.

Pomimo przywrócenia we wrześniu kontroli granicznych napływ imigrantów do Niemiec trwa. W październiku przyjechało 181 tys. uchodźców - podało MSW w Berlinie. Blisko 55 tys. z nich złożyło wniosek o przyznanie azylu. Od początku roku liczba imigrantów wzrosła do około 758 tys. Według ciągle jeszcze obowiązującej prognozy rząd spodziewał się w całym roku bieżącym 800 tys. uchodźców.

d1bwt5q

Podziel się opinią

Share
d1bwt5q
d1bwt5q
Więcej tematów