Trwa ładowanie...
d3o0kmv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemcy: w zimie grozi kolejna fala uchodźców

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller ostrzegł na łamach "Augsburger Allgemeine" przed kolejną falą imigrantów spowodowaną katastrofalnymi warunkami panującymi w obozach dla uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od początku roku liczba imigrantów wzrosła w Niemczech do około 758 tys.
Od początku roku liczba imigrantów wzrosła w Niemczech do około 758 tys. (PAP/EPA, Fot: GEORGI LICOVSKI)
d3o0kmv

- Sytuacja jest dramatyczna - powiedział Mueller w wywiadzie dla gazety. - Brak jest namiotów przystosowanych do warunków zimowych, ludzie mieszkają w błocie i brudzie - ostrzegł minister. Jego zdaniem istnieje groźba epidemii cholery.

Mueller ponowił apel o uruchomienie przez UE programu pomocowego w wysokości 10 mld euro. Środki miałyby być przeznaczone na stabilizację sytuacji w Syrii. - W przeciwnym razie wszyscy uciekną w kierunku Europy, albo wiele tysięcy ludzi straci życie - powiedział szef resortu współpracy gospodarczej i rozwoju.

Pomimo przywrócenia we wrześniu kontroli granicznych napływ imigrantów do Niemiec trwa. W październiku przyjechało 181 tys. uchodźców - podało MSW w Berlinie. Blisko 55 tys. z nich złożyło wniosek o przyznanie azylu. Od początku roku liczba imigrantów wzrosła do około 758 tys. Według ciągle jeszcze obowiązującej prognozy rząd spodziewał się w całym roku bieżącym 800 tys. uchodźców.

d3o0kmv

Podziel się opinią

Share

d3o0kmv

d3o0kmv
Więcej tematów