Trwa ładowanie...

Niemcy. Okradali i grozili właścicielowi mieszkania. 3 Polaków aresztowanych

CBŚP zatrzymało trzech Polaków, którzy tracąc dochód z uprawy marihuany, zaczęli nękać właściciela mieszkania w Niemczech. Mężczyzna wynajmujący lokal, w którym znajdowała się plantacja, był regularnie bity i okradany, otrzymywał również groźby.

Share
Niemcy. Okradali i grozili właścicielowi mieszkania. 3 Polaków aresztowanych
Niemcy. Okradali i grozili właścicielowi mieszkania. 3 Polaków aresztowanych
d2v8oyi

Dramat właściciela mieszkania zaczął się w 2017 roku. Niemieckie służby zlikwidowały wówczas na terenie Niemiec nielegalną plantację konopi. Uprawa licząca prawie 300 roślin znajdowała się w lokalu należącym do Polaka. Mężczyzna stał się następnie obiektem prześladowań ze strony osób, które straciły profity ze sprzedaży marihuany.

"Niemal od momentu likwidacji uprawy konopi właściciel nieruchomości zaczął dostawać pogróżki z żądaniem pieniędzy za ‘straty’ jakie ponieśli członkowie gangu. Groźby kierowane były nie tylko wobec właściciela domu, ale także wobec jego rodziny" - przekazało w komunikacie CBŚP, które sprawą zajęło się po otrzymaniu zgłoszenia od poszkodowanego właściciela mieszkania.

Służby przekazały, że mężczyzna był zastraszany, bity i regularnie zabierano mu pieniądze. Łącznie stracił 85 tys. euro. Weryfikacją informacji zajęli się w końcu funkcjonariusze z Zarządu w Olsztynie CBŚP, a Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła śledztwo.

d2v8oyi

Zatrzymanych zostało trzech Polaków. Mienie, które zabezpieczono, to blisko milion złotych. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. rozboju, wymuszeń rozbójniczych, uprawy konopi inne niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o aresztowaniu ich na 3 miesiące.

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Bartosz Arłukowicz o propagandzie Mateusza Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2v8oyi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v8oyi
d2v8oyi
Więcej tematów