Trwa ładowanie...

Niemcy: groźny ładunek wybuchowy. Ewakuowano 50 tysięcy osób

Około 50 tysięcy mieszkańców Hannoveru zostało ewakuowanych w związku z odkryciem bomb z czasów II Wojny Światowej.

Share
Niemcy: groźny ładunek wybuchowy. Ewakuowano 50 tysięcy osóbŹródło: PAP/DPA, fot: Stefan Puchner
d47mb2x

Dwie bomby znaleziono w dzielnicy Vahrenwald, gdzie trwały prace budowlane. Oszacowano, że w przypadku wybuchu skutki eksplozji odczułaby nawet 1/10 populacji Hannoveru.

Ewakuacja rozpoczęła się o godz. 9 rano. Funkcjonariusze policji poinformowali, że prace zabezpieczające teren, na którym znaleziono podejrzaną broń potrwają nawet kilka godzin. Większość z 50 tysięcy ewakuowanych będzie mogła wrócić do domów dopiero w poniedziałek.

Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny - mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.

d47mb2x

Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.

W czasie II Wojny Światowej, Hannover był celem wzmożonych ataków bombowych w roku 1943. Skutkiem bombardowania przeprowadzonego w nocy z 8 na 9 października zniszczono tysiące domostw.

Źródło: PAP, WP

d47mb2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47mb2x
d47mb2x
Więcej tematów