Trwa ładowanie...
d1q78ej

Niemcy: groźny ładunek wybuchowy. Ewakuowano 50 tysięcy osób

Około 50 tysięcy mieszkańców Hannoveru zostało ewakuowanych w związku z odkryciem bomb z czasów II Wojny Światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: groźny ładunek wybuchowy. Ewakuowano 50 tysięcy osób
(PAP/DPA, Fot: Stefan Puchner)
d1q78ej

Dwie bomby znaleziono w dzielnicy Vahrenwald, gdzie trwały prace budowlane. Oszacowano, że w przypadku wybuchu skutki eksplozji odczułaby nawet 1/10 populacji Hannoveru.

Ewakuacja rozpoczęła się o godz. 9 rano. Funkcjonariusze policji poinformowali, że prace zabezpieczające teren, na którym znaleziono podejrzaną broń potrwają nawet kilka godzin. Większość z 50 tysięcy ewakuowanych będzie mogła wrócić do domów dopiero w poniedziałek.

Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny - mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.

d1q78ej

Czytaj także: Mieszkańcy Augsburga wracają do domów. Przez niewybuch ewakuowano 50 tysięcy osób

Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.

W czasie II Wojny Światowej, Hannover był celem wzmożonych ataków bombowych w roku 1943. Skutkiem bombardowania przeprowadzonego w nocy z 8 na 9 października zniszczono tysiące domostw.

Czytaj także: Pracownicy ZOO w Poznaniu zadzwonili na policję. "Niedźwiedzica wykopała coś podejrzanego"

Źródło: PAP, WP

d1q78ej

Podziel się opinią

Share
d1q78ej
d1q78ej