Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe 2021. PiS chce zmian w zakazie handlu. O co chodzi?

Niedziele handlowe w 2021 roku przypadają niezwykle rzadko, jednak w ostatnich tygodniach zakaz handlu był mniej dotkliwy za sprawą otwarcia niektórych marketów w każdą niedzielę. To jednak nie spodobało się związkowcom i politykom. PiS Przygotowało projekt, który już po niedzieli może trafić do Sejmu.

Share
Niedziele handlowe wrzesień 2021. PiS chce zmian w zakazie handlu Niedziele handlowe wrzesień 2021. PiS chce zmian w zakazie handlu Źródło: Pixabay
d3v1l5l

Zgodnie z kalendarzem na 2021 rok zaplanowano 7 niedziel handlowych. 5 z nich jest już za nami, a najbliższa będzie miała miejsce dopiero 12 grudnia. Długi okres oczekiwania na niedzielę handlową miał nie być tak dotkliwy ze względu na markety, które obeszły obowiązujące przepisy.

Niedziele handlowe zbędne? Biedronka, Lidl i Kaufland obchodzą przepisy

Jako pierwsza na otwarcie swoich marketów w niedzielę zdecydowała się Biedronka. Dzięki podpisaniu umowy z Pocztą Polską z tygodnia na tydzień coraz większa liczba marketów stawała się placówkami pocztowymi, a co za tym idzie, mogła być otwarta w każdą niedzielę.

W kolejnych tygodniach w ślady Biedronki poszedł Lidl i Kaufland. Dzięki uruchomieniu możliwości nadawania i odbierania paczek kolejne markety mogły być otwierane w niedziele mimo obowiązywania zakazu handlu.

d3v1l5l

PiS mówi dość. Niedziele handlowe do zmiany

Na reakcję ze strony rządzących nie trzeba było długo czekać. Już 29 lipca projekt zmiany przepisów, którego przedstawicielem był polityk PiS Janusz Śniadek, trafił do Sejmu.

Zakaz handlu staje się fikcją. "Solidarność" chce uszczelnienia prawa. Uda się?

Jakich zmian domagają się politycy PiS. Sztandarowa zmiana dotyczy placówek pocztowych. Rządzący chcą, aby w ustawie pojawił się zapis, że z zakazu handlu zwolnione są placówki pocztowe, w których usługi pocztowe stanowią większość dochodu. W ten sposób skutecznie zamknięte zostałaby furtka, z której obecnie korzystają

d3v1l5l

Jak informują wiadomoscihandlowel.pl niewykluczone, że już podczas najbliższego posiedzenia Sejmu. To odbędzie się w dniach 15-17 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3v1l5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v1l5l
d3v1l5l
Więcej tematów