Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe 2020. Sklepy otwarte 19 lipca. Czy będzie to niedziela handlowa?

Niedziela handlowa w 2020 roku przypada bardzo rzadko. W kalendarzu pozostały jeszcze tylko trzy takie niedziele na ten rok. Czy 19 lipca to niedziela handlowa? Sprawdź, które sklepy tego dnia będą otwarte.

Niedziele handlowe 2020. Sklepy otwarte 19 lipca. Czy będzie to niedziela handlowa?Źródło: Materiały WP
d6692g1
d6692g1

W 2019 roku mogliśmy zrobić zakupy w każdą ostatnią niedzielę danego miesiąca. W 2020 roku mamy jednak już tylko siedem niedziel handlowych. Niedziela 19 lipca nie będzie handlową.

Niedziele handlowe 2020 – kalendarz

Jest to spowodowane ustawą, która weszła w życie w styczniu bieżącego roku. W jej myśl, sklepy handlowe w 2020 roku mogą być otwarte tylko w siedem wybranych niedziel. Na razie były takie cztery: 26 stycznia, 5 kwietnia tuż przed Wielkanocą, 26 kwietnia i 28 czerwca. W kalendarzu pozostały jeszcze trzy terminy niedziel handlowych: 30 sierpnia, 13 grudnia i przed świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia.

W kwietniu i w grudniu mamy po dwie niedziele handlowe. Z kolei w kilku innych miesiącach nie ma żadnej takiej niedzieli. W lipcu nie będzie zatem żadnej niedzieli handlowej.

Zobacz też: Wyniki wyborów. Bogdan Zdrojewski: mamy duet w PO, ale zespół trzeba poszerzać

Niedziele handlowe lipiec 2020. Sklepy otwarte 19 lipca

19 lipca nie będzie niedzielą handlową. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy będą zamknięte i nigdzie nie zrobimy zakupów. Zgodnie z ustawą, z zakazu handlu w niedzielę zwolnione są m. in. te placówki, w których za ladą stanie sam właściciel.

19 lipca otwarte mogą być zatem: sklepy osiedlowe (jeśli sprzedaje właściciel), stacje paliw, sklepy działające na zasadzie francyzy np. Żabka oraz Carrefour Express (jeśli sprzedaje właściciel konkretnej placówki), apteki i lokale gastronomiczne.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może również trafić do sądu, a tam kara wyniesie nawet 100 tys. zł.

d6692g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6692g1
Więcej tematów