Trwa ładowanie...
internet
+1

"Niebieski wieloryb" zabiija coraz więcej osób. Różowa panda może to zatrzymać

Przerażająca w swoich skutkach gra "Niebieski Wieloryb", która doprowadziła do śmierci ponad 100 młodych osób, w końcu może się zakończyć. Teraz z pomocą zagubionym nastolatkom przychodzi różowa panda, za którą stoją anonimowi opiekunowie.

Share
"Niebieski wieloryb" zabiija coraz więcej osób. Różowa panda może to zatrzymać
Źródło: youtube.com/twitter
d2e43rm

Wyzwanie "Niebieski wieloryb" polega na wykonywaniu 50 zadań zleconych od anonimowych osób. Pomijając kwestię tego, że użytkownik wciągnięty w tę zabawę jest nieustannie manipulowany, to jeszcze na końcu stawia się przed nim najgorsze zadanie, czyli popełnienie samobójstwa. Internetowa gra największą popularność zyskała w Rosji, gdzie już ponad 130 osób odebrało sobie życie. Niestety hashtag #niebieskiwieloryb bardzo szybko rozprzestrzenia się na cały świat.

Często osoby, które dały się wciągnąć w niebezpieczną zabawę nie potrafią jej przerwać i odciąć się od toksycznych manipulatorów. Na szczęście teraz pojawili się ludzie, którzy chcą im pomóc. Każdy, kto czuje się załamany i potrzebuje wsparcia może wpisać na swoim profilu społecznościowym hashtag #rozowapanda, żeby dostać 50 pozytywnych zadań do wykonania od internetowego opiekuna, który zatroszczy się załamaną osobą.

d2e43rm

Podziel się opinią

Share
d2e43rm
d2e43rm
Więcej tematów