Trwa ładowanie...

Niebezpieczne znalezisko na peryferiach Wrocławia. Strażacy wykryli promieniowanie

Groźne znalezisko we Wrocławiu. Podczas koszenia traw natknięto się na puszkę z napisami w języku rosyjskim „nie otwierać” i „promieniowanie”.

Share
Niebezpieczne znalezisko na peryferiach Wrocławia. Strażacy wykryli promieniowanie
Źródło: WP.PL
d105ipe

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach przedpołudniowych podczas koszenia traw w pobliżu ul. Koziej na Maślicach. Straż pożarna została powiadomiona przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o znalezieniu niezidentyfikowanego pojemnika w tamtej okolicy.

- Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że na trawniku, kilka metrów od krawędzi jezdni, znajduje się niewielka puszka na której umieszczone zostały w języku rosyjskim napisy „nie otwierać” oraz „promieniowanie”. Badanie wykazało niewielkie promieniowanie radioaktywne w najbliższej odległości od pojemnika – mówi WP st. kpt. Andrzej Góralski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy podkreślają, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwa. Wytyczono już w pobliżu puszki zamkniętą strefę bezpieczeństwa.

- Na miejsce wezwani zostali specjaliści z Polskiej Agencji Atomistyki, którzy ocenią znalezisko pod względem radiacji, a także przeprowadzą inne konieczne procedury. Sytuacja na chwilę obecną jest stabilna – dodaje Góralski.

Do sprawy jeszcze powrócimy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d105ipe

Podziel się opinią

Share
d105ipe
d105ipe
Więcej tematów