Zabrakło skali w alkomacie. Policjanci osłupieli

Policjanci osłupieli, gdy przyjechali do zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na jednym z mostów w woj. mazowieckim. Kierowca, który był sprawcą całego zamieszania, okazał się pijany. Alkomat nie był jednak w stanie dokonać prawidłowego pomiaru - zabrakło skali.

Policja. Zdjęcie ilustracyje
Policja. Zdjęcie ilustracyje
Źródło zdjęć: © Policja Krasnystaw
oprac. MMIK

08.12.2023 | aktual.: 08.12.2023 17:14

Oficer prasowy węgrowskiej policji, st. sierż. Rafał Bałdyga, poinformował o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło w Węgrowie na Mazowszu. Jak podaje PAP, w czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na jednym z mostów. Jak się okazało, 33-letni kierowca peugeota stracił kontrolę nad swoim pojazdem na prostym odcinku drogi, co doprowadziło do zderzenia z barierami ochronnymi.

Próba pomiaru stanu trzeźwości

- 33-letni kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego najechał na bariery ochronne na moście, uszkadzając je – relacjonował Bałdyga.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Wynik, jaki otrzymali, był dla nich zaskoczeniem. - Policyjny alkomat wykazał ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy - przekazał rzecznik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie udało się jednak dokładnie ustalić poziomu alkoholu we krwi mężczyzny, ponieważ policyjny alkomat nie był w stanie zmierzyć tak wysokiego stężenia. Z tego powodu od 33-latka została pobrana krew do dalszych badań.

Mężczyzna, który odniósł obrażenia ciała w wyniku kolizji, został przewieziony do szpitala. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w takich przypadkach sąd zazwyczaj nakłada na sprawcę zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty na Fundusz Sprawiedliwości, który może wynieść nawet do 60 tys. zł.

Źródło: PAP

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)