Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny
x-news/TVN 24IARTVP
dziennikarz
05-02-2014 (07:17)

Nie żyje Tadeusz Mosz, publicysta ekonomiczny

- To smutny dzień dla Telewizji Polskiej - nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz z prawdziwą pasją - przekazała TVP Info na swoim profilu w serwisie Twitter. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 60 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Tadeusz Mosz był laureatem wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich m.in. Dziennikarz Gospodarczy Roku 2002 miesięcznika "Pieniądz", Dziennikarz Gospodarczy Roku 2004 "Gazety Finansowej". W 2003 roku program "Plus Minus" i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim.

– Myślę, że będzie trudno znaleźć tak dobrego komentatora i publicystę ekonomicznego – powiedział na antenie TVP Info Maciej Głogowski, wiceszef TOK FM – radia, z którym Tadeusz Mosz był też związany.

WP

– On był taki uśmiechnięty, zawsze starał się być pozytywnie nastawiony. I ten optymizm było widać na każdym kroku. Zresztą nawet kiedy były takie dni gorszej dla niego formy, na pewno nasi słuchacze nie mogli tego rozpoznać. On był taki pogodny, uśmiechnięty, z silną wolą żeby iść, zawsze iść do przodu.

Tadeusz Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Związany z TVP od 1980 roku. Autor programów o tematyce ekonomicznej.

Waldemar Kuczyński o Tadeuszu Moszu: największy dziennikarz ekonomiczny

– To duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła. To był taki ciepły człowiek, dowcipny, kontaktowy. Odszedł największy dziennikarz ekonomiczny ostatnich wielu lat – tak na antenie TVP Info wspominał Tadeusza Mosza jego wieloletni przyjaciel, ekonomista Waldemar Kuczyński.

WP

– To na pewno nie będzie łatwa sprawa zastąpić Tadeusza – powiedział na antenie TVP Info Waldemar Kuczyński, ekonomista, wieloletni przyjaciel Tadeusza Mosza. – Myśmy się znali od bardzo dawna, muszę powiedzieć, ze ta wiadomość bardzo mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że u niego zdiagnozowano już jakiś czas temu bardzo ciężka chorobę, ale wydawało się, że wszystko jest raczej na dobrej drodze, przynajmniej jak go widziałem ostatnio, nie tak bardzo dawno temu, to był dobrej myśli i w ogóle nie robił wrażenia człowieka dotkniętego bardzo ciężką chorobą.

– To z całą pewnością najwybitniejszy dziennikarz telewizyjny i radiowy ostatnich wielu lat. Wydaje mi się, że nikogo takiego od czasów audycji Andrzeja Bobera „Listy o gospodarce” chyba nie było – powiedział Kuczyński. – To świetny dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeśli chodzi o wiedzę ekonomiczną, ale również jeśli chodzi o sposób prowadzenia audycji. To co mi się u niego podobało, to duża mądrość i w komentowaniu i w interpretowaniu i troszeczkę naprowadzaniu gości, z którymi zawsze rozmawiał. Duża strata, wielki żal, że tak się ta choroba potoczyła – powiedział Kuczyński w TVP Info.

Polub WP Wiadomości
WP
WP