Trwa ładowanie...

Nie żyje Sheila Abdus-Salaam. Pierwsza czarnoskóra sędzia sądu najwyższego w Nowym Jorku

Policjanci znaleźli na brzegu rzeki Hudson ciało pierwszej muzułmańskiej sędzi w USA. W środę jej zaginięcie zgłosił mąż. Policjanci w oczekiwaniu na wynik sekcji zwłok nie chcą spekulować o przyczynach jej śmierci.

Share
Nie żyje Sheila Abdus-Salaam. Pierwsza czarnoskóra sędzia sądu najwyższego w Nowym JorkuŹródło: Reuters
d3m9ip3

Rodzina zaniepokoiła się o Sheilę Abdus-Salaam po tym, jak nie wróciła do domu w Harlemie. Nowojorska policja w wydanym komunikacie poinformowała, że na jej ciele nie było śladów ran. Policjanci zaangażowani w śledztwo nie chcą spekulować o możliwych przyczynach śmierci. Zaznaczają, że dopiero sekcja zwłok wykaże przyczyny jej śmierci.

Jej śmierć odbiła się szerokim echem w Nowym Jorku. Gubernator stanu przypomniał, że przecierała szlaki w amerykańskim sądownictwie dla innych Afroamerykanów. Jej dokonania w wymiarze sprawiedliwości będą obecne przez wiele lat. Była też pierwszą Afroamerykanką zasiadającą w Sądzie Najwyższym w Nowym Jorku oraz w sądzie apelacyjnym.

Sheila Abdus-Salaam dla wielu była symbolem sukcesu w amerykańskim społeczeństwie. Urodziła się w 1952 roku w Waszyngtonie w rodzinie robotników. Będąc jeszcze dzieckiem dowiedziała się, że jej pradziadek był niewolnikiem.

Źródło: SkyNews, CNN, The Guardian

d3m9ip3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m9ip3
Więcej tematów