Trwa ładowanie...
d15lqja

Nie żyje prof. Krzysztof Skóra, założyciel fokarium w Helu

• Wybitny naukowiec miał 65 lat
• Był dyrektorem Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Krzysztof Skóra w Helu w 2012 r.
Prof. Krzysztof Skóra w Helu w 2012 r. (PAP, Fot: Piotr Wittman)
d15lqja

Zmarł prof. Krzysztof Skóra - wybitny badacz przyrody, ichtiolog i założyciel fokarium w Helu. Miał 65 lat.

O śmierci Skóry poinformowali jego współpracownicy ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowiec zmarł nagle w nocy z piątku 12 lutego na sobotę 13 lutego.

Na znak żałoby kolorystykę strony internetowej serwisu stacji w Helu zmieniono na czarno-białą. Do połowy masztu opuszczono flagi na instytucjach na półwyspie.

d15lqja

Profesor był od wielu lat dyrektorem placówki UG na Półwyspie Helskim. Badał faunę i florę Morza Bałtyckiego, prowadził program ochrony fok szarych i morświnów. Dzięki swojej działalności znany był na całym wybrzeżu. Na świecie był uznawany za wybitnego eksperta w dziedzinie biologii oceanicznej. Był członkiem Polskiej Akademii Nauk. Za swoją pracę badawczą otrzymał m.in. Szwedzką Nagrodę Bałtyku.

Krzysztof Skóra urodził się 30 września 1950 r. Ukończył oceanografię na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium w Helu założył w 1999 roku. To miejsce badań i ochrony populacji fok szarych, ale także placówka licznie odwiedzana przez turystów.

d15lqja

Podziel się opinią

Share

d15lqja

d15lqja
Więcej tematów