Qaqwqwrqw

Nie żyje Piotr Szulkin. Reżyser miał 68 lat

"Ga, ga. Chwała bohaterom" i "Femina" - to tylko niektóre z jego filmów. Zmarł Piotr Szulkin, reżyser, scenarzysta, plastyk i autor książek - informację o jego śmierci potwierdziła Informacyjna Agencja Radiowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Piotr Szulkin. Reżyser miał 68 lat
(PAP, Fot: Rafał Guz)
Qaqwqwrqw

O śmierci Piotra Szulkina poinformował Onet, powołując się na facebookowy wpis Monique Lehman, polskiej artystki i malarki, córki Henryka Chmielewskiego. "Otrzymałam smutną wiadomość o naszym koledze z liceum plastycznego" - napisała na Facebooku.

Wiadomość podał też dziennikarz Michał Pol, który był sąsiadem Piotra Szulkina.

Qaqwqwrqw

Piotr Szulkin był bardzo wszechstronny – mogliśmy poznać go jako reżysera, scenarzystę, plastyka i autora książek. Poza tym wykładał na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jest laureatem ponad 50 nagród.

W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a dwa lata później - medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis".

Współpracował między innymi z Tadeuszem Sobolewskim przy scenariuszu filmu "Golem". Nakręcił też film "Femina" według scenariusza Krystyny Kofty.

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw