Trwa ładowanie...

Nie żyje jeden z uczestników maratonu w Warszawie

Jeden z uczestników niedzielnego maratonu w Warszawie zmarł kilka godzin po imprezie. Zasłabł i upadł w czasie biegu, zaledwie 50 metrów od karetki, około 25. kilometra trasy - informuje Sebastian Chmara, rzecznik prasowy ORLEN Warsaw Marathon.

Nie żyje jeden z uczestników maratonu w WarszawieŹródło: Facebook.com, fot: ORLEN Warsaw Marathon
d3119om
d3119om

Do zdarzenia doszło ok. godziny 11:00. Tzw. Zespół Podstawowy, złożony z dwóch ratowników medycznych oraz kierowcy został wezwany przez świadków do uczestnika maratonu. Pacjenta zastano ułożonego w pozycji bocznej bezpiecznej. Do karetki został podjęty w stanie ciężkim, z dusznością, bez kontaktu.

Ratownicy dokonali wstępnego badania i zadecydowali o natychmiastowym transporcie do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W trakcie przewozu, w niewielkiej odległości od szpitala stan pacjenta pogorszył się.

Mimo podjętych w karetce działań, mężczyzna zmarł kilka godzin później w szpitalu. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

"W tej tragicznej sytuacji jesteśmy myślami z jego rodziną, której składamy najszczersze wyrazy współczucia" - piszą organizatorzy imprezy, dodając, że uczestnikom biegu zapewniono rzetelnie zabezpieczenie organizacji wydarzenia. "Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa pomoc przez wykwalifikowanych ratowników medycznych" - czytamy w komunikacie.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwało w trakcie niedzielnego maratonu w sumie 110 osób i 16 karetek, a "zasoby sprzętowo - kadrowe były znacznie większe od wymagań prawnych dotyczących warunków realizacji zabezpieczenia medycznego imprez masowych" - podkreślono oświadczeniu organizatora.

Źródło: festiwalbiegowy.pl

d3119om
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3119om
Więcej tematów