Trwa ładowanie...
d1iqnnx

Nie żyje Gilberto Benetton. Był współtwórcą słynnej firmy odzieżowej

W wieku 77 lat zmarł w poniedziałek, po długiej chorobie, Gilberto Benetton, współtwórca popularnej firmy odzieżowej Benetton Group. Ostatnie chwile życia spędził w swoim domu w rodzinnym Treviso, niedaleko Wenecji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gilberto Benetton miał 77 lat
Gilberto Benetton miał 77 lat (Forum)
d1iqnnx

Trzy miesiące temu na raka zmarł jego młodszy o trzy lata brat - Carlo, który także był współzałożycielem Benetton Group.

W 1965 roku Gilberto Benetton, wraz z trojgiem rodzeństwa - braćmi Carlo i Luciano oraz siostrą Giulianą, założyli w Ponzano Veneto przedsiębiorstwo Benetton Group, będące posiadaczem znanej marki odzieżowej United Colors of Benetton.

Istotnym elementem sukcesu marki były skandalizujące kampanie reklamowe. Jednym z ich twórców był fotograf Oliver Toscani, który stworzył wszystkie projekty i zdjęcia wykorzystywane przez firmę w kampaniach społecznych w latach 1982 - 2000.

d1iqnnx

Obrazy reklamujące odzież produkowaną przez Benetton Group odwoływały często się do najniższych instynktów i prowokowały odbiorców. W 2011 roku w ramach kampanii reklamowej firma opublikowała fotomontaż przedstawiający całujących się papieża Benedykta XVI i imama Ahmeda el Tajeba, a także Kim Dzong Ila i prezydenta Korei Południowej Lee Myung Baka. Poza skandalizującym wydźwiękiem reklamy zawsze przyciągały odbiorców wyrazistą kolorystyką.

Zobacz także: Komentarze po wyroku ws. księdza pedofila

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iqnnx

Podziel się opinią

Share

d1iqnnx

d1iqnnx
Więcej tematów