Trwa ładowanie...

Nie zapomnij o zmianie czasu. To już w najbliższy weekend

Niebawem wiosenna zmiana czasu 2021. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki i po co to robimy?

Share
Zmiana czasu 2021Zmiana czasu 2021Źródło: Pixabay
d2p3g2w

Zmiana czasu 2021. Kiedy i po co przestawiamy zegarki?

Choć może początkiem tygodnia wiele na to nie wskazywało, wiosnę mamy już od kilku dni. Po równonocy wiosennej dni są coraz dłuższe, a noce – coraz krótsze. Słońce wstaje coraz wcześniej i później zachodzi. Jeśli kilka tygodni temu ktoś wstawał o godzinie 6:00, za oknem była jeszcze noc. W tym momencie jest natomiast coraz jaśniej.

Wydłużenie dnia, z którym mamy do czynienia na wiosnę, leżało u podstaw wprowadzenia zmiany czasu. Inicjatorzy tego pomysłu chcieli, by człowiek optymalnie mógł wykorzystać światło słoneczne do codziennych aktywności. Tym samym miało to przynieść korzyści ekonomiczne związane z obniżeniem zużycia energii.

Kiedy zmieniamy czas na letni?

Dzieje się to co roku o tej samej porze, czyli w ostatni weekend marca. Nie inaczej będzie i tym razem. Zmiana czasu nastąpi dokładnie 28 marca o godzinie 2:00 w nocy. Zegary przestawimy wtedy o godzinę do przodu, czyli z 2:00 na 3:00.

d2p3g2w

W noc zmiany czasu z zimowego na letni śpimy o godzinę krócej. Z kolei ci, którzy będą z soboty na niedzielę - 27/28 marca - pracować na nocną zmianę, skończą pracę o godzinę wcześniej.

Koronawirus w Polsce. Kontrowersyjne zachowanie kibiców Legii Warszawa. Wojciech Maksymowicz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p3g2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p3g2w
d2p3g2w
Więcej tematów