Trwa ładowanie...
d33tpg9
d33tpg9

NGO: Izrael zaaprobował plany budowy ok. 260 nowych lokali mieszkalnych

Izraelskie władze zaaprobowały plany budowy 261 lokali mieszkalnych w dwóch osiedlach na okupowanym Zachodnim Brzegu - poinformowała izraelska organizacja pozarządowa "Pokój Teraz", sprzeciwiająca się kolonizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d33tpg9

Izraelska administracja wojskowa opublikowała na stronie internetowej plany budowy 256 lokali w odizolowanym osiedlu Nofei Prat, między Jerozolimą a Jerychem, oraz pięciu w osiedlu Ariel na północy Zachodniego Brzegu - sprecyzowano.

Dzień wcześniej ta sama izraelska organizacja informowała o planach budowy ponad 380 lokali mieszkalnych w Jerozolimie Wschodniej.

Przyszłość żydowskich osiedli jest głównym problemem, utrudniającym zakończenie wieloletniego konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Rozmowy pokojowe wznowiono po długim impasie w lipcu 2013 roku. We wszystkich osiedlach mieszka pół miliona Izraelczyków, którzy przy pomocy władz swojego kraju stopniowo osiedlali się na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej przez ostatnie cztery dekady.

Po wojnie z 1948 roku Strefa Gazy i Zachodni Brzeg wraz z przylegającą do niego Jerozolimą Wschodnią znalazły się pod kontrolą odpowiednio Egiptu i Jordanii. W trakcie wojny sześciodniowej w 1967 roku Izrael zdobył te ziemie. To właśnie na tych terenach Palestyńczycy chcieliby utworzyć swoje państwo, ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej.

d33tpg9

Podziel się opinią

Share
d33tpg9
d33tpg9
Więcej tematów