Trwa ładowanie...

"Newsweek": Sikorski też spotykał się z Kulczykiem

Szef MSZ Radosław Sikorski kilkakrotnie spotykał się z Janem Kulczykiem w Pałacyku Sobańskich - dowiedział się "Newsweek". Nie wiadomo jednak, czy są nagrania z tych rozmów.

Share
"Newsweek": Sikorski też spotykał się z Kulczykiem
Źródło: PAP, fot: Bartlomiej Zborowski
d1of4uu

– Minister widywał się z Janem Kulczykiem raz na kilka miesięcy w sprawie dyplomacji ekonomicznej, którą prowadzi resort. Do spotkań dochodziło w gabinecie pana Kulczyka w siedzibie Polskiej Rady Biznesu - przyznaje w rozmowie z "Newsweekiem" rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Polska Rada Biznesu ma swoją siedzibę w Pałacyku Sobańskich. To tu mieści się restauracja Amber Room, w której nagrywano polityków. Czy podkładający podsłuchy miał dostęp do tej części Pałacyku, w której widywali się Sikorski z Kulczykiem? Nasi rozmówcy znający ten budynek nie mają pewności.

Kto jeszcze może pojawić się na liście podsłuchanych osób? Niewykluczone, że sam prezydent. Jak twierdzi informator „Newsweeka” z otoczenia głowy państwa, Bronisław Komorowski był w restauracji Sowa i Przyjaciele „na prywatnej kolacji”. Próbowaliśmy potwierdzić tę informację oficjalnie, ale biuro prasowe odpisało nam, że „nie posiada informacji na temat spotkań prezydenta w tym lokalu”. Ta odpowiedź jednak niczego nie przesądza, bo służby głowy państwa przeanalizowały jedynie faktury znajdujące się w Kancelarii a Komorowski według naszego rozmówcy miał być u Sowy prywatnie.

Kolejnym politykiem, który mógł zostać nagrany, jest szef SLD Leszek Miller. Osoba zorientowana w śledztwie twierdzi, że nagranie z jego rozmowy pochodzi z Pałacyku Sobańskich. „Newsweek” spytał Millera o tę wizytę, ale nasza prośba o kontakt pozostała bez odpowiedzi.

Więcej o kulisach afery podsłuchowej przeczytacie w najnowszym Newsweeku.

d1of4uu

Podziel się opinią

Share
d1of4uu
d1of4uu
Więcej tematów