Trwa ładowanie...
d2iwh0y

"Newsweek" pochwalił się najnowszą okładką. To zdjęcie wywoła burzę

Tygodnik opublikował okładkę jutrzejszego wydania, nawiązującą do tekstu dziennikarki Małgorzaty Święchowicz. "Radykalni, antyunijni, głośni. To oni kształtują obraz polskiej młodzieży" - czytamy na stronie gazety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Newsweek" pochwalił się najnowszą okładką. To zdjęcie wywoła burzę
(Twitter)
d2iwh0y

Na oficjalnym profilu "Newsweek Polska" na Twitterze pojawiło się zdjęcie najnowszej okładki. Widać na nim chłopaka i dziewczynę, ona - z miną pełną znudzenia, on - z miną pełną nienawiści. "Wśród młodych Polaków dominuje głośna i bezkompromisowa mniejszość. Z powodu bierności swoich kolegów to jednak oni kształtują wizerunek młodego pokolenia" - brzmi podpis pod okładką.

Tekst, autorstwa Małgorzaty Święchowicz, do którego nawiązuje okładka dotyczy radykalnych poglądów części polskiej młodzieży. Dziennikarka powołuje się na badania Instytutu Spraw Publicznych, z których wynika, że większość osób w wieku 15-24 lata nie wykazuje skrajnych poglądów, umieszczając się po środku skali między lewicą a prawicą. Jednak zgodnie z treścią artykułu, to właśnie narodowcy kształtują obraz polskiej młodzieży. "Opuścić Unię, wprowadzić karę śmierci, rozdać wszystkim chętnym broń" – tego domagają się młodzi, o których w mediach mówi się najczęściej.

d2iwh0y

Okładkę najnowszego wydania gazety opublikował na Twitterze także Tomasz Lis. "Co łączy polską młodzież? Większość łączy absolutna wrogość wobec III RP. To idzie młodość" - napisał redaktor naczelny tygodnika.

Zobacz także: ONR kontratakuje i zapowiada procesy

d2iwh0y

Podziel się opinią

Share
d2iwh0y
d2iwh0y
Więcej tematów