Trwa ładowanie...
d1m1lhs
Newsweek

"Newsweek": Kopacz szuka nowego ministra, Cichocki odejdzie z rządu

Premier Ewa Kopacz gorączkowo szuka nowego szefa Kancelarii Premiera. Z rządu ma odejść Jacek Cichocki - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier rządu Ewa Kopacz
Premier rządu Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1m1lhs

Według ustaleń gazety, Cichocki już wcześniej zdradził kilku partyjnym kolegom, że chce odejść z rządu. Podobno wspominał o tym już w grudniu ubiegłego roku. Mówił, że odejdzie po tym, jak parlament uchwali budżet na 2015 rok.

- Mówił, że jego misja się skończyła. Między nim a szefową od początku nie było chemii. Za czasów Kopacz pozycja Cichockiego została zredukowana do kwestii czysto urzędniczych. Za czasów Donalda Tuska szef Kancelarii brał udział także w części narada politycznych. Po przyjściu Kopacz to się skończyło - powiedział anonimowo "Newsweekowi" jeden z polityków.

Z odejściem Chichockiego z rządu jest tylko jeden problem. Według gazety, Ewa Kopacz nie znalazła jeszcze bowiem osoby, która miałaby go zastąpić.

d1m1lhs

"Newsweek" spekuluje też na temat samego Cichockiego. Według części polityków PO, może on objąć jedną z placówek dyplomatycznych na Wschodzie.

Sejm przegłosował ustawę budżetową jeszcze w grudniu, teraz nad dokumentem pracują senatorowie. 20 stycznia budżet ma trafić do podpisu prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ewa Kopacz po 100 dniach: służba zdrowia, górnictwo i pomoc dla Ukrainy

d1m1lhs

Podziel się opinią

Share
d1m1lhs
d1m1lhs
Więcej tematów