Trwa ładowanie...
d2qpszh

New Jersey: Para pomogła bezdomnemu. Całej trójce grozi kara więzienia

Para z New Jersey i bezdomny mężczyzna, zostali oskarżeni o internetową zbiórkę pieniędzy. Według prokuratury cała historia jest zaplanowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
New Jersey: Para chciała pomóc bezdomnemu. Czeka ich jednak kara
New Jersey: Para chciała pomóc bezdomnemu. Czeka ich jednak kara (East News)
d2qpszh

Początek historii ma miejsce w listopadzie 2017 roku. Bezdomny weteran wojenny, Johnny Bobbitt, dał Kate McClure swoje pieniądze (20 dolarów) po to by mogła zatankować samochód.

Kobieta w ramach wdzięczności zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy dla mężczyzny. W całej przedsięwzięciu wzięło udział pod 14 tysięcy osób, a zebrana kwota sięgnęła 400 tysięcy dolarów.

Według ustaleń prokuratury, Johnny Bobbitt, Kate McClure i jej partner Mark D’Amico byli organizatorami spisku by wyłudzić pieniądze od internautów.
„Zabawili się emocjami, aby zachęcić do udziału w pomocy bezdomnemu weteranowi, który rzekomo pomógł kobiecie” - twierdzi prokuratura.

d2qpszh

Zebrane materiały wskazują, że trójka osób znała się już znacznie wcześniej. McClure miała nawet przyznać się swojej przyjaciółce, że cała historia została ukartowana.

Zdobyte środki pieniężne trafiły na konto pary, jednak z całego kapitału korzystała cała trójka. Przeznaczyli oni pieniądze na takie cele jak: wakacje, hazard, luksusowy samochód oraz długi.

McClure i D’Amico mieli zatrzymać dla siebie 370 tysięcy dolarów. Do Bobbitta trafiły 75 tysięcy dolarów.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się momencie, gdy Johnny Bobbitt stwierdził, że nie otrzymał całej kwoty. Postanowił złożyć pozew przeciw pozostałym.

d2qpszh

Cała trojka oskarżona została o kradzież z użyciem oszustwa i zmowę w cele popełnienia kradzieży. Zgromadzone fundusze zostaną zwrócone internautom.

Wszystkim podejrzanym grozi od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się opinią

Share

d2qpszh

d2qpszh
d2qpszh
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów